REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Odszedł strażak i kapelmistrz

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

W wieku 91 lat zmarł Marian Boski, społecznik, naczelnik OSP Iłowa oraz założyciel iłowskiej Orkiestry Dętej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pan Marian przez 50 lat sprawował funkcję kapelmistrza Orkiestry Dętej, był też szefem OSP Iłowa.  – Był pełnym optymizmu lokalnym patriotą, otwartym i życzliwym wobec ludzi – mówi burmistrz Paweł Lichtański.

Jan Jedynak, obecny kierownik iłowskiej Orkiestry Dętej podkreśla, że Boski wychował kilka pokoleń muzyków. – Sam uczyłem się u niego fachu. To był człowiek – orkiestra, świetny nauczyciel i kapelmistrz – mówi. – Zarażał swoją pasją młodych ludzi, dzięki czemu w kilka lat stworzył świetną orkiestrę, która dziś jest wizytówką gminy.  Pan Marian był też wzorowym strażakiem. Dla Iłowej jego śmierć to ogromna strata.

– W latach młodości, nauczył mnie grać na trąbce, podobnie jak kolegów na innych instrumentach. Jego wkład w rozwój zarówno orkiestry jak i iłowskiej straży ochotniczej jest nieoceniony. Świetny mentor, ceniony muzyk, kapelmistrz z charyzmą – dodaje kolejny muzyk iłowskiej Orkiestry Dętej, Grzegorz Kaczmarek.

Napisz komentarz »