REKLAMA

Kultura, Oświata

Są jeszcze wolne miejsca

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Ponad pół tysiąca uczniów zgłosiło chęć nauki w szkołach średnich powiatu żagańskiego. , Niezdecydowani muszą się spieszyć.

Do środy, 12 sierpnia zgłosiło się 538 chętnych. Trzy pełne klasy ma już Liceum Ogólnokształcące im. S. Banacha w Żaganiu. Szkoła nadkomplet uczniów ma w klasie humanistycznej o profilu język polski – historia oraz medycznej, o profilu biologia – chemia.

– Starać się można jeszcze o przyjęcie na profil geograficzno-matematyczny, w którym jedna grupa będzie miała rozszerzony zakres nauki języka angielskiego, druga matematyki  – mówi zastępca dyrektora LO, Edyta Furtak.

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu jest jeszcze kilka wolnych miejsc w branżowej szkole I stopnia o specjalizacji mechanik monter maszyn i urządzeń oraz technik mechanik.

– Jak co roku, komplet mamy w technikum mechatronicznym – mówi dyrektor Zbigniew Stebelski.

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu nadkomplet jest już w wielozawodowej klasie branżowej. Planowano w niej 24 miejsc, chętnych jest 32. – Kilka wolnych miejsc mamy jeszcze w liceum wojskowym, technikum logistycznym oraz spedycyjnym – mówi dyrektor Anna Król.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej ma wolne miejsca we wszystkich klasach technikum.  – Planujemy uruchomić dwie klasy o specjalizacji technik informatyk oraz żywienia i usług gastronomicznych – mówi Violetta Szary, dyrektor ZSP.

 

Pomogą wybrać

W szprotawskim LO im. B. Chrobrego  komplet jest tylko w klasie humanistycznej. Wiadomo, że nie powstanie klasa geograficzno-językowa. – Nie będzie kierunku językowo- geograficznego, z powodu zbyt małej ilości chętnych –  mówi dyrektor LO, Bartosz Klimkowski.  – Są jeszcze wolne miejsca w klasach biologiczno-chemicznej oraz matematyczno-fizycznej. Tym, którzy jeszcze sami nie wiedzą, jaki profil jest dla nich najlepszy, oferujemy bezpłatną konsultację z doradcą zawodowym, który pomoże nakierować do szkoły, zgodnie z upodobaniami ucznia.

 W Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie są jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zarówno w branżowej szkole wielozawodowej oraz czterech technikach.

– Utworzymy klasy w technikum mechanicznym, informatycznym, żywienia i usług gastronomicznych oraz ekonomicznym2  – mówi dyrektor Andrzej Skawiński.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego uruchomione zostaną klasy branżowej szkoły oraz technikum.  – Mamy wystarczającą liczbę uczniów, aby uruchomić planowane oddziały, ale przyjmiemy jeszcze chętnych – mówi dyrektor Zbigniew Hałabura.

Napisz komentarz »