REKLAMA

Wasze sprawy

Smród i brud!

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Rój much, smród i śmieci wylatujące z pojemników. Mieszkańcy ul. Keplera w Żaganiu proszą o rozbudowę pergoli śmietnikowej.

Do redakcji, w ich imieniu zgłosiła się Danuta Tomczak. – Nasza osiedlowa pergola jest zbyt mała, aby pomieścić odpady z dwóch wspólnot – mówi. – Korzysta z niej ponad 40 rodzin z budynków przy ul. Keplera 49 i Rynku 25/26. Śmieci wypadają z pojemników. Odpadki jedzenia i plastik walają się po betonowej podłodze. W upalne dni smród jest nie do wytrzymania. Do tego rój owadów. To wszystko pod naszymi oknami! Czy nie można pergoli rozbudować, dostawić pojemników, częściej je opróżniać?

Andrzej Redźko, zarządca wspólnoty zapewnia, że problem zostanie rozwiązany jeszcze w tym roku. – Z tej pergoli korzystały nie dwie a trzy wspólnoty, ale ze względu na wyrzucane odpadki jedzenia z restauracji , która mieściła się w trzeciej wspólnocie, wypowiedzieliśmy jej umowę – mówi. – W kontekście kar finansowych za brak właściwej segregacji, jakie miasto będzie egzekwować od września br. i coraz większą ilość odpadów, obecnie w naszych wspólnotach rozbudowujemy pergole. Będą one monitorowane i fotografowane. Tak też stanie się z pergolą dla mieszkańców ul. Keplera i Rynku. Powstanie dobudówka dla co najmniej dwóch pojemników, gdy tylko załatwimy urzędowe formalności, bowiem wspólnota znajduje się w obrębie strefy ochrony zabytków.

Napisz komentarz »