REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wypadek motocyklisty

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: bj

Wymusił pierwszeństwo i wjechał wprost w prawidłowo jadącego motocyklistę.

Do zderzenia motocyklisty i busa doszło na wysokości ostatniej bramy firmy Swiss Krono, tuż przed wyjazdem z Żar we wczesne piątkowe (7.08.) popołudnie, ok. godz.13.30. 

-34-letni kierowca forda transita  skręcając w lewo  wymusił pierwszeństwo przejazdu i wjechał w prawidłowo jadącego z prawej strony w kierunku Żar 38-letniego mężczyznę jadącego motocyklem yamaha  informuje Sylwia Rupieta, rzeczniczka żarskiej policji.

Na miejsce dotarła straż pożarna. Zastali motocyklistę przygniecionego jego pojazdem. – Zastęp udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu, który uskarżał się na ból obojczyka  i pleców.  -informuje sekc. Dawid Lewandowski  z żarskiej KP PSP w Żarach. Gdy dojechała karetka pogotowia ratunkowego, poszkodowanego przejęła jego załoga. – Z licznymi potłuczeniami został odwieziony do SOR 105 Szpitala Wojskowego  -informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. – Lekarze stwierdzili, że motocyklista doznał obrażeń kręgosłupa. Prowadzimy postępowanie w sprawie wypadku – dodaje S. Rupieta.

 

Napisz komentarz »