REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Motocykliści dzieciom

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: mk

Setki motocyklistów przyjechało na żarski rynek. Wszystko dla Mii i Romka, by pomóc im w walce z chorobą.

To już IV Charytatywny Zlot Motocyklowy na żarskim rynku. Impreza odbyła się w niedzielę (9.08).

Piękna tradycja

Pierwsze trzy zloty odbywały się dla Gabrysia Rybaka. Nastolatek kochał motocykle. Urodziny, które obchodził w lipcu. były okazją do zorganizowania zlotu, którego celem było zbieranie funduszy na jego leczenie. Niestety Gabryś przegrał swoją walkę z chorobą, zmarł 18 października 2019. Jego miłość do motocykli była tak wielka, że piękna tradycja, którą zapoczątkował przetrwała.

– Chciałbym podziękować wszystkim motocyklistom, że uczcili pamięć mojego syna, rycząc dziś dla niego silnikami – mówi Edyta Rybak, mama Gabrysia.

W tym roku zlot odbył się, by zbierać pieniądze na leczenie dwójki dzieci. Rocznej Mii Kurtuldu z Żagania i dziesięcioletniego Romka Słodkiego z Drożkowa. Choć dzieci ze względu na stan zdrowia i zagrożenie związane z epidemią, nie mogły wziąć udziału w zlocie, to nie zabrakło ich rodzin.

Nie zawiedli

Motocykliści jak zwykle nie zawiedli. Tylko w kilka godzin udało się zebrać 19 tys. 720 zł.

– Pieniądze zostaną podzielone na pół i przekazane dzieciakom. – mówi Izabela Klimas- Niekało, organizatorka zlotu. – Podczas zlotu sprzedawaliśmy blaszki, breloki, magnesy, ciasta, soki, książki, kawę, jedzenie. Było naprawdę wszystko. Do puszek trafiło na prawdę mnóstwo pieniędzy. Chciałbym wszystkim bardzo podziękować. Przede wszystkim motocyklistom i ich  rodzinom, którzy tak licznie mimo upału zjawili się w niedziele na rynku. Słowa wdzięczności kieruję także do osób, które pomogły w organizacji całego tego przedsięwzięcia – to Piekarnia „Matys”, Paulina i Jacek Jakowiccy, Elżbieta i Jacek Kempniak, Anulka i Jola Stebner, Piotr Dziuba i samochody klasyki, Paweł i Małgorzata Lipiec oraz społeczność Drożkowa, firma Hasiuk, cukiernia Furtak, Renata Stachura oraz „Ryneczek Żagań”, „Metal Makowska” Urszula Makowska Marek Czekajło oraz Ola,  Edyta Gajda, Moto Klub Szprotawa szczególnie Edyta Pytlarz, Ewa Wróblewska, Grzegorz Pytlarz, Edyta Rybak, Monika Owsianka, M$D DJ `s Mateusz Galęcki, Ciuchcia „Bayoola” Żaneta Bylinowska, Krystyna Wąsowicz, Zbigniew Zdzitowiecki, Urządowi Miasta Żary i Paulinie Pietrzak.

Napisz komentarz »