Sparta celuje w awans

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Sparty Miodnicy rozgromili Błękitnych Kotowice 7:1 i już w pierwszej kolejce sezonu pokazali, że stać ich na awans do okręgówki.

ramka Błękitni Kotowice – Sparta Miodnica 1:7 (0:4)

bramki: Dubielczyk (60. min) – B. Strugaru pięć (11,14, 39, 53, 78. min), Madeja (33. min) i Pytel (70. min).

Sparta: Kołpaczek – Perdek, Ł. Strugaru, Ochrymczuk (od 55. min Tylkowski), Janicki – Nowakowski (od 60. min Wnęk), Ciepielowski, Madeja, Kaliciński (od 50. min Świnka) – B. Strugaru, Pytel (od 60. min Zięba)

Spartanie zapowiadają w tym sezonie walkę o awans do okręgówki. W przerwie od gry, wzmocnili się kilkoma zawodnikami z Czarnych Żagań. Przyszedł doświadczony Andrzej Ciepielowski, z żagańskiego UKS-u wypożyczono trzech juniorów: Radosława Wnęka, Mateusza Świnkę i Jakuba Ochrymczuka. Dariusza Dziewiątaka w obronie zastąpił Mateusz Perdek,  jest też nowy bramkarz, Dawid Nowak.

– Mamy silną drużynę, w której młodość łączy się z rutyną. Stać nas na awans a pierwszy mecz sezonu potwierdził te aspiracje. Oby tak dalej – mówi trener Sparty, Michał Błoński.

Mecz w Kotowicach był jednostronnym widowiskiem. Kanonadę już w 11. minucie rozpoczął Błażej Strugaru, który w pierwszej połowie, do siatki trafił jeszcze dwukrotnie. W drugiej połowie gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem, ale to było wszystko, na co ich tego dnia było stać. Za to supersnajper Sparty, Strugaru jeszcze dwukrotnie trafił do siatki, kończąc mecz z 5 golami.  Dwa kolejne dla miodniczan  dołożyli: Piotr Madeja i Oliwier Pytel.

Sparta jest liderem po 1. kolejce spotkań. To, czy utrzyma tą pozycję, zależeć będzie od kolejnego meczu, już w najbliższą sobotę, 15 sierpnia, gdy na własnym boisku podejmie Kwisę Trzebów (godz. 17.00).