Kanonada na Arenie

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Aż 12 goli obejrzeli kibice na żagańskiej Arenie, w meczu Moczynianki Moczyń z Granicą Żarki Wielkie (7:5).

Moczynianka Moczyń – Granica Żarki Wielkie 7:5 (5:1)

bramki: dwie Urbański (13 i 29. min), dwie Kicyła (69 i 81. min), D. Iwaniak (15. min), Kamiński (25. min), Kiciński (36. min) – Bełz dwie (27 i 52. min), dwie Stankiewicz (73 i 87. min), Kosiorski (79. min)

Prawdziwą kanonadę obejrzeli kibice w sobotnim pojedynku (8.09.) Moczynianki z Granicą, na żagańskiej Arenie. W pierwszej połowie dominowali gospodarze, którzy strzelili aż pięć goli, bezlitośnie wykorzystując błędy defensywy Granicy. Dwa trafienia zaliczył Rafał Urbański, po jednym – Emilian Kiciński, Piotr Kamiński i Dawid Iwaniak. W drugiej połowie trener Moczynianki dał pograć zmiennikom i więcej do powiedzenia mieli goście, którzy odrobili część strat. Choć Granica strzeliła w tej części meczu aż cztery gole, to jednak z boiska zeszła pokonana. Na gole Marcina Bełza, Przemysława Stankiewicza i Bogusława Kosiorskiego Moczynianka odpowiedziała bramkami Konrada Kicyły. To wystarczyło, aby wygrać 7:5.

– Pierwsza połowa była niemal perfekcyjna w naszym wykonaniu, w drugiej w nasze szeregi wdarła się nonszalancja. – mówi trener Moczynianki, Wojciech Aksamitowski. – Intensywność w grze i upał też miały swoje znaczenie. W drugiej połowie goście zagrali skuteczniej, wykorzystali dwa rzuty karne, ale na szczęście, kropkę nad „i” to my postawiliśmy, strzelając dwa gole na wagę zwycięstwa.

Szkoleniowiec drużyny z Żagania przyznaje, że drużynę stać na awans do okręgówki. W przerwie została wzmocniona Oskarem Szymońskim z Zorzy Brzeźnica, braćmi Ernestem i Krystianem Cecułą z Czarnych Przybymierz oraz Kamilem Matusiakiem z Czarnych Jelenin. –  sumie, mam do dyspozycji aż 27 piłkarzy.

A już w najbliższą niedzielę (16 sierpnia) formę Moczynianki sprawdzą w Przybymierzu miejscowi Czarni. Początek meczu – godz. 16.00.