Orzeł odfrunął Czarnym

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Udanie zaczęli nowy sezon w klasie A piłkarze Orła Konin Żagański. W inauguracyjnym meczu (8.08.) pokonali 4:2 Czarnych Przybymierz.

Orzeł Konin Żagański – Czarni Przybymierz 4:2 (2:0)

bramki: Mazurkiewicz (3. min), Masłowski (45. min), Kirsz (75. min), Bojdys (85. min) – Jurasik (54. min), Liberadzki (68. min).

Orzeł: Borowski – Zawadzki, Łyszczarz, Zieniewicz (46. min Kuros), Kowalski, Konopelski (od 83. min Gronkowski), Masłowski, Mazurkiewicz (od 60. min A. Sych), Zabilski, Bukiel (od 70. min Kirsz), Bojdys

W tym sezonie Orzeł nie zamierza walczyć o ligowy byt. Aspiracje są dużo większe, tym bardziej, że do drużyny dołączyło trzech nowych zawodników: Dariusz Zawadzki i Kamil Łyszczarz (obaj z Mirostowiczanki Mirostowice), Tomasz Zieniewicz (SKP Słubice) oraz Tomasz Drąg.  Sporym wzmocnieniem w bramce jest również Damian Borowski, ostatnio grający w Czarnych Żagań. Gospodarze zaczęli wyśmienicie, bo już w 3. minucie ich składną akcję golem zwieńczył  Marek Mazurkiewicz. Gdy tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Tomasz Masłowski, wydawało się, że Orzeł ma już trzy punkty w garści, Nic z tego. W drugiej połowie ambitnie grający rywale wyrównali w kwadrans i na boisku zrobiło się nerwowo. Przy drugim golu, strzelonym przez Łukasza Liberadzkiego, urazu nabawił się bramkarz Orła, D. Borowski. Na szczęście – niegroźnego, więc mógł kontynuować grę. Orzeł nie zamierzał dzielić się punktami. W 75. minucie do bramki trafił Patryk Kirsz a wynik na 4:2 ustalił Maciej Bojdys, wykorzystując świetnie Mateusza Kurosa. – Walczymy w tym sezonie o pierwszą piątkę. Mamy fajny, zgrany skład, wzmocniony wartościowymi zawodnikami – mówi Mariusz Jędras, trener Orła.