REKLAMA

Zdrowie

Mamy zakażenia z imprezy

Opublikowano 07 sierpnia 2020, autor: jb

Rekordowe dzienne ilości zachorowań na koronawirusa notowano prawie przez cały tydzień. Wczoraj (czwartek 6.08.) było 726 zakażeń i jest to najwyższy wynik w Polsce. W tym tygodniu wirusa potwierdzono u mieszkanki Żar, nastolatka i dwóch osób ze Szprotawy, które bawiły się na imprezie w lokalu.

W tym tygodniu w naszym regionie wirusa potwierdzono u 4 osób. W czwartek (6.08.) u mieszkanki Żar, która trafiła do izolacji domowej. Były to także dwie osoby ze Szprotawy. – To kobieta i dziecko, oboje zostali przewiezieni do izolatorium – mówi Katarzyna Wojciechowska z biura prasowego wojewody. Dzień wcześniej (środą, 5 sierpnia) zakażenie potwierdzono u nastolatka ze Szprotawy. – On trafił do szpitala specjalistycznego w Zielonej Górze – dodaje K. Wojciechowska.

W powiecie żagańskim w tygodniu znacznie wzrosła liczba osób z obowiązkiem kwarantanny. W poniedziałek (3.08.) było ich 31, by w czwartek ta liczba wzrosła do 101 osób.

W Szprotawie choroba pojawiła się m.in. u uczestników imprezy, która była w wynajmowanym lokalu w sobotę, 25 lipca. – Spośród uczestników tej imprezy mamy 10 osób na kwarantannie. Trzy z nich otrzymały już wynik pozytywny, na pozostałe jeszcze czekamy – dodaje K. Wojciechowska. Na kwarantannie są też właściciele lokalu.

 

Chorych przybywa

W 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach i Żaganiu wykonano już łącznie 1.907 testów na obecność koronawirusa.W żagańskim izolatorium przebywa obecnie 21 osób, z których 14 to żołnierze, którzy trafili do niego na początku lipca. W ciągu tygodnia z izolatorium przy szpitalu w Żarach wypisano już 5 żołnierzy, obecnie jest ich tam 8.

W powiecie żagańskim kronawirusem zaraziły się już 33 osoby, w powiecie żarskim 21 osób.  W województwie lubuskim odnotowano 458 zakażonych, z których 222 uznaje się za wyleczonych. Zmarło już 12 osób. Od ponad tygodnia liczba nowych dziennych zachorowań waha się w okolicy 600 osób. Jedynie w weekend (1-2.08.) było ich poniżej 600. Od wtorku  (4.08.) w kraju przybyło 680 chorych,  w środę (5.08.) 640 chorych. W kraju zakażenie koronawirusem ma już łącznie 49 tys. 515 osób. Zmarły 1.774 osoby.

 

Napisz komentarz »