REKLAMA

Zdrowie

Koronawirus w Żarach

Opublikowano 07 sierpnia 2020, autor: bj

Mamy pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem w Żarach. Zakażona to 0k. 40-letnia kobieta.

Informację o tym przekazał wczoraj (w czwartek, 6.08.) Lubuski Urząd Wojewódzki, powiadamiając jednocześnie o 7 innych zakażeniach w województwie lubuskim.

– Jeśli chodzi o powiat żarski, to jest to kobieta w średnim wieku, mieszkanka miasta. W tej chwili pozostaje w kwarantannie domowej – mówi Katarzyna Wojciechowska z biura prasowego LUW.

Wyniki badań kobiety dotarły do żarskiego Sanepidu już w środowe (5.08.) popołudnie.

Okazuje się, że tylko zbieg okoliczności zdecydował, że żaranka poddała się testowi na koronawirusa. Bo na początku nie miała żadnych objawów.

Nic jej nie dolegało

– Z wiadomości, które posiadam wynika, że ta pani miała przejść zabieg w szpitalu, w Poznaniu. Ten szpital nie wykonuje testów, ale wymaga, by pacjenci, którzy są przyjmowani, mieli aktualne wyniki badań, w tym na obecność koronawirusa. Dlatego pacjentka, przygotowując się do pójścia do szpitala, na własny koszt wykonała test – informuje Józef Radzion, żarski starosta i szef powiatowego zarządzania kryzysowego.

Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta niedawno wróciła ze Śląska i to tam prawdopodobnie miała kontakt z zarażoną osobą.

W powiecie żarskim mamy więc już 21 potwierdzonych przypadków zakażeń, pierwszy w samych Żarach. W izolacji domowej przebywa 1 osoba, 2 kolejne są na kwarantannie, 6 innych pod nadzorem epidemiologicznym.

Na terenie województwa lubuskiego mamy 458 zakażonych (w tym 222 ozdrowieńców i 12 zgonów).

Napisz komentarz »