REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Śmierć na drodze

Opublikowano 07 sierpnia 2020, autor: bj

Tragedia na trasie śmierci. W wypadku volkswagena passata i ciężarowego mana zginęła 27-letnia kobieta.

Poniedziałkowy (3.08) poranek. Trasa pomiędzy Zieloną Górą a Żarami. Na wysokości miejscowości Piaski, w okolicy Świdnicy w kierunku Zielonej Góry jedzie ok. godz. 5.30 volkswagenem passatem 27-latka.

W pewnym momencie traci panowanie nad kierownicą. Zjeżdża na przeciwległy pas. Wprost pod koła nadjeżdżającego z naprzeciwka ciężarowego MANa.

-W tym miejscu często dochodzi do wypadków. Znajduje się tu niebezpieczny łuk, do tego w tym czasie była mokra nawierzchnia. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km na godzinę – informuje podinsp. Małgorzata Barska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Siła uderzenia zmiażdżyła osobówkę  i zmiotła na drugą stronę drogi. Obecni na miejscu świadkowie sugerują, że prędkość auta musiała być o wiele wyższa od dopuszczalnej. Świadczą o tym uszkodzenia passata i fakt, że jego silnik został wyrzucony daleko poza samochód.

Za późno na ratunek

Na miejsce dotarły zawodowe zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry, kilka policyjnych patroli  oraz specjalistyczna karetka pogotowia ratunkowego.

Niestety nie było wątpliwości, że dla 27-latki nie ma żadnych szans. Obrażenia były tak rozległe, że został stwierdzony natychmiastowy zgon kobiety.  – Poszkodowana była zakleszczona wewnątrz wraku. Z wydobyciem zwłok czekaliśmy do przybycie prokuratora. Wcześniej nie została podjęta decyzja o ewakuacji, bo został stwierdzony zgon -informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP.

Droga była zablokowana przez kilka godzin, Policjanci i strażacy kierowali ruch na objazdy.

-W środę 5.08. na miejsce dotarła ekipa specjalistów z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Stwierdzili, że ani infrastruktura drogi ani oznakowanie nie budzi wątpliwości co do ich sprawnego działania – dodaje M. Barska.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Dokładne przyczyny wypadku zbada biegły z zakresu ruchu drogowego.

Napisz komentarz »