REKLAMA

Sport

Młodzi w kadrze

Opublikowano 07 sierpnia 2020, autor: mk

Czworo młodych zawodników Żarskiego Klubu Sportów Walki zdobyło powołanie do kadry Polski w Muaythai.

Zawodnicy Żarskiego Klubu Sportów Walki wzięli udział w konsultacjach Kadry Polski Muaythai dzieci i kadetów w Krakowie (31.07.-2.08.).

– Na to zgrupowanie powołaliśmy 4 naszych zawodników – mówi Dawid Polok, prezes i główny trener Żarskiego Klubu Sportów Walki – Troje z nich to medaliści mistrzostw Europy z Niemiec – Klaudia Kukuła,Szymon Socha i Bartosz Kula, który dodatkowo był też uczestnikiem mistrzostw Świata. Amelia Kowzan zadebiutowała w kadrze. Dobrze wypadła na turniejach kontrolnych, które organizowano m.in. w naszym klubie. – opowiada D. Polok

Dawid Polok razem z Rafałem Ślusarzem z Krakowa przez 3 dni wybierali zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj.

– Myślę, że żarscy zawodnicy mają mocne miejsce w kadrze, w sowich kategoriach wiekowych i wagowych. – stwierdza D. Polok

Bartosz Kula i Amelia Kowzan mają po 11 lat. Klaudia Kukuła i Szymon Socha mają po 12 lat. Na polską kadrę składa się 31 zawodników z całego kraju, w tym aż 4 to zawodnicy ŻKSW Dawida Poloka.

– Teoretycznie Mistrzostwa Polski mają się odbyć w październiku, jednak jak to będzie, na razie nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała sytuacja związana z epidemią. My zakładamy, że zawody się odbędą i już ostro trenujemy, by wywalczyć jak najlepsze miejsca i wrócić do domu z medalami – zapowiada Dawid Polok, prezes i główny trener Żarskiego Klubu Sportów Walki.

Napisz komentarz »