REKLAMA

Gospodarka

Nowe sklepy w Żarach

Opublikowano 07 sierpnia 2020, autor: bj

Już w czwartek, 13.08. pierwsi klienci zrobią zakupy w centrum handlowym przy ul. Katowickiej w Żarach.

Tego dnia na pewno ruszy sklep sieci RTV EURO AGD. W ślad za nim ruszy Rossmann, Dealz i sklep mięsny. Tylko nieco później Pepco, bo rozkładanie towaru na regałach rozpocznie się 14 sierpnia.

W tej chwili trwają gorączkowe przygotowania. Zniknęło ogrodzenie placu budowy, pojawiła się część szyldów. W większości są już zmontowane meble sklepowe i regały. Na niektórych półkach pojawiła się już ekspozycja.

Najmniejszy ze sklepów liczyć będzie 70 mkw. powierzchni. To będzie sklep mięsny. Po sąsiedzku znajduje się Dealz – sklep z odzieżą, obuwiem, zabawkami i drobnym AGD (524 mkw.), dalej sklep RTV EURO AGD ( 446 mkw.), potem Rossmann (361 mkw.) i Pepco (451 mkw.). Łącznie powierzchnia obiektu to 1 tys. 900 mkw.

Wokół budynku zostały przygotowana 64 miejsca parkingowe.

Jak ustaliliśmy, Pepco nie zamierza przenosić swojego sklepu, który funkcjonuje przy ul. Przeładunkowej w centrum StopShop. Przy ul. Katowickiej sklep będzie ok. dwa razy większy.

Z kolei Dealz w Żarach uruchomi swój pierwszy punkt.

Sklep ze sprzętem elektronicznym pod tym samym szyldem już istniał w pasażu Hayduk przy ul. Moniuszki, do czasu jego pożaru w 2018 r.

Inwestorem jest spółka ze Świebodzina.

Napisz komentarz »