REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Chodniki, parking i siłownia

Opublikowano 07 sierpnia 2020, autor: jb

Dodatkowe pergole staną na osiedlach Spółdzielni Mieszkaniowej z Żagania jeszcze w tym roku. W planach jest też siłownia plenerowa i budowa chodnika.

– W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa nie zwoływaliśmy corocznych zebrań członków Spółdzielni. Nie potrafimy powiedzieć, kiedy one będą mogły się odbyć. Przy planowaniu takiego zebrania, trzeba zakładać, że mogą przyjść wszyscy, a, póki co, tak dużych zgromadzeń organizować nie można – tłumaczy Krzysztof Sieńko, przewodniczący rady nadzorczej Spółdzielni.

Do końca roku władze Spółdzielni planują cztery najważniejsze inwestycje.

Na wszystkich osiedlach Spółdzielni stanie łącznie 12 zamykanych pergoli na śmieci. Jest na to w budżecie około 120 tys. zł. – Od września kontrolowane będzie to, jak osiedla segregują śmieci. Nie chcemy, by do naszych bloków ktoś podrzucał śmieci, żeby później musieli płacić więcej za brak segregacji, dlatego pergoli dla mieszkańców będzie więcej, dodatkowo będą zamykane – tłumaczy K. Sieńko.  – Cztery z nich już zostały postawione, zamontowanych będzie jeszcze osiem – dodaje.

Nowe pergole stoją już w Iłowej, przy ul. Świerkowej i Sosnowej w Tomaszowie, kolejne staną m.in. przy ul. Sosnowej 1-13 w Żaganiu, Kopernika 11-11a w Żaganiu, ul. Szprotawskiej 10 – 12 w Żaganiu, Osiedlu na Górce 1-9 w Żaganiu, Przyjaciół Żołnierza 11-11a w Żaganiu oraz dwie na osiedlu w Gozdnicy i przy ul Akacjowej w Tomaszowie.

Parking zamiast trawy

Około 30 tys. zł zaplanowano na remonty chodników. Do naprawy wyznaczono chodnik przy ul. Bema 24-30 oraz odcinek pomiędzy ul. Klonową 19 a Sosnową 40 w Żaganiu.

Przy ul. Świerkowej 17-21 powstanie za to nowy parking na 10 miejsc. W budżecie jest na to 15 tys. zł. -Chodzi o fragment za pergolą, gdzie mieszkańcy i tak wjeżdżają na trawę, żeby zaparkować. Skoro i tak jest już tam mocno wyjeżdżona, to chcemy tam wyznaczyć oficjalne miejsca parkingowe – tłumaczy K. Sieńko.

Mieszkańcy ul. Lubuskiej w Żaganiu doczekają się siłowni plenerowej. -Taka siłownia sprawdziła się przy ul. Sosnowej. Na postawienie siłowni mamy również około 15 tys. zł. Jej dokładną lokalizację będziemy ustalać z mieszkańcami – zapewnia K. Sieńko.

Spółdzielnia musi radzi sobie w czasie koronawirusa. -W tym roku zadłużenie mieszkań spadło do 3,16 procent i jest najniższe od kilku lat. Osobom, które wynajmują do Spółdzielni lokale na działalność gospodarczą mogły się starać o zwolnienie z czynszu i z tego korzystały – mówi K. Sieńko.

Napisz komentarz »