REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zastępca komendanta zatrzymany

Opublikowano 31 lipca 2020, autor: nk

Zastępca komendanta 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach zatrzymany w środę (29.07) we własnym domu przez Żandarmerię Wojskową. Został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. W sumie zatrzymano pięć osób. Śledztwo dotyczy korupcji i nieprawidłowości przy wykonywaniu badań lekarskich.

– Samo zatrzymanie przebiegało spokojnie. Było z zachowaniem wszelkich procedur – informuje ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komedy Głównej Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

– Otoczyli dom przed 6 rano. Przyjechali kilkoma samochodami. Było ich chyba z szesnastu – opowiada jeden ze świadków zatrzymania. – Otoczyli o świcie dom i boczne furtki.

– Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu wykonywał czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu – wydział ds. wojskowych. Zatrzymano łącznie 5 osób – dodaje ppłk A. Karpienko.

Zastępca komendanta zatrzymany

Jedną z zatrzymanych osób jest zastępca komendanta żarskiego szpitala.

  – W 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Żarach, Żandarmeria Wojskowa i Prokuratura zatrzymała jedną osobę, zastępcę komendanta szpitala. Kierownictwo resortu obrony narodowej analizuje sytuację spowodowaną zatrzymaniem. Należy podkreślić, że szpitalem kieruje komendant, w związku z czym działalność szpitala nie jest zagrożona. Aktualnie sprawę prowadzą właściwe służby – informuje wydział prasowy z Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej.

Czatowali od rana

 Jak udało nam się ustalić, do zatrzymania doszło około godz. 7 rano. Żandarmeria na teren posiadłości znanego doktora weszła dopiero po tym, jak otwarta została brama.

 Na co dzień wiejska droga, która prowadzi do posiadłości doktora, jest opustoszała, ale odkąd po wiosce rozniosła się informacja, że doktor został zatrzymany, stała się główną trasą spacerową okolicznych mieszkańców.

Siedzą w Poznaniu

W piątek rano (31.07) mija 48 godzin od zatrzymania. Pojawiły się informacje, że zastępca komendanta przed czasem zostanie zwolniony.

– Nie mogę potwierdzić, że będzie wcześniej zwolniony, bo czynności w prokuraturze trwają i nie wiem, jak się zakończą – poinformował o godz 16 w czwartek (30.07) prok. płk Bartosz Okoniewski, zastępca prokuratora okręgowego do spraw wojskowych w Poznaniu.

Jak podkreślają portale informacyjne, śledztwo dotyczy korupcji przy kierowaniu żołnierzy na kursy oficerskie i podoficerskie oraz nieprawidłowości przy wykonywaniu badań lekarskich.

komentarze »
  1. Mellitus.pl 10 sierpnia 2020 03:54 - Odpowiedź

    Jest to nie prawda co piszą, doktor jest uczciwy i wogóle

  2. Waldek 11 sierpnia 2020 10:18 - Odpowiedź

    Na uczciwych zwykle służby nie czekają rano przed domem. Poczekam na ocenę Sądu.

Napisz komentarz »