REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zdemolowali SOR

Opublikowano 31 lipca 2020, autor: mk

Dwóch pijanych i naćpanych mężczyzn urządziło awanturę przed Szpitalnym Odziałem Ratunkowym w 105 Szpitalu Wojskowym w Żarach. Byli bardzo agresywni. Próbowali siłą wejść na oddział.

Dwaj mężczyźni zdemolowali żarski SOR w nocy z piątku na sobotę (24/25.07). Trafili na odział przywiezieni przez policję.

– Najpierw przywieziono mężczyznę w wieku 35 lat, Polaka, a po pół godzinie 30-letniego obywatela Ukrainy. Obaj byli pod wpływem alkoholu i narkotyków – opowiada Marek Femlak, zastępca komendanta 105. Szpitala Wojskowego w Żarach. – Od początku byli agresywni. Po przebadaniu ich przez lekarzy, uznano, że nie muszą zostać na SOR-ze ani być przekazani na żaden inny odział. Zapadła decyzja o ich wypisaniu, co nie spodobało się tym mężczyznom – opowiada lekarz.

Zrobili awanturę

Mężczyźni wpadli w szał. Krzyczeli i kopali w drzwi. Wybili szybę. Próbowali siłą jeszcze raz wejść na oddział. Napastnicy nie ograniczyli się tylko do SOR-u. Wybili drzwi m.in. w drzwiach na odział radiologii.

– Później dowiedzieliśmy się od policjantów, że jeden z mężczyzn miał nakaz stawienia się w areszcie, więc pewnie próbował tego uniknąć, chcąc trafić na oddział – opowiada M. Femlak.

Załoga SOR-u wezwała policję. Agresywni mężczyźni zostali zatrzymani. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Napisz komentarz »