REKLAMA

Sport

Meczycho w Ochli. Unia blisko remisu

Opublikowano 31 lipca 2020, autor: Sławomir Janusz

– Gdyby Unia Kunice poszła z nami na noże, gdyby się nie bała i nie podeszła do nas z tak dużym respektem, mogłoby nie być świętowania w Ochli ? mówi Michał Grzelczyk, szkoleniowiec Zorzy. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:2. Gola na wagę trzech punktów pięknym strzałem zza pola karnego zdobył Łukasz Janus.

– Atakujemy ich wysoko, szukamy gry jeden na jednego i walczymy na maksa ? takimi słowami Michał Grzelczyk motywował swoich piłkarzy przed pierwszym gwizdkiem. I faktycznie Zorza zaczęła odważnie (trzech obrońców) i już na początku wyszła na prowadzenie. Tomasz Wasielewski wykorzystał błąd prawego obrońcy Unii i spokojnie pokonał Rafała Ciesielskiego.

– Mecz miał dwa oblicza ? mówi Jarosław Gad, trener Unii. – W pierwszej połowie popełniliśmy za dużo błędów indywidualnych. Potem zrobiliśmy zmiany i pojawiło się więcej jakości. Uwierzyliśmy, że z Ochli możemy coś wywieźć ? dodaje.

Na boisku naprawdę gorąco zrobiło się w ostatnim kwadransie. Wcześniej drugą bramkę dla Zorzy strzelił Łukasz Janus.

– Obrońcy Unii wybili piłkę przed pole karne, a ja uderzyłem mocno „z deseczki”. Piłka minęła obrońców i zaskoczyła bramkarza ? relacjonuje strzelec.

Na gole Zorzy odpowiadał w sobotę tylko Denis Matuszewski. Najpierw z sześciu metrów dobił strzał Przemysława Stankiewicza, a później świetnie przymierzył z rzutu wolnego. Przy stanie 2:2 piłkę meczową miała Unia.

– Niestety Matuszewski zawalił ostatnie podanie i posłał piłkę za plecy naszego napastnika ? relacjonuje J. Gad.

Chwilę później znów cieszyła się Zorza. W roli głównej ponownie wystąpił Ł. Janus, który tym razem lewą nogą huknął w samo okienko.

W doliczonym czasie gry Kunice miały jeszcze szanse na remis, ale z trzech metrów spudłował Hubert Goldewicz.

– Szkoda tej sytuacji, bo uważam, że z przebiegu meczu podział punktów byłby sprawiedliwy ? mówi J. Gad.

Michał Grzelczyk, trener Zorzy, obawiał się doświadczonych piłkarzy Unii.

– Kunice przywiozły kilku ciekawych zawodników, którzy do tej pory poukrywani byli w klubach niemieckich. Zastanawiałem się, jak w tej konfrontacji poradzi sobie nasza młodzież. Na szczęście młodzi dali radę. Zawiedli ciut ci starsi. Za dużo było po ich stronie niedokładności. Od 10 do 60 minuty mieliśmy duży problem z kontrolowaniem meczu. Tylko bojaźń gości sprawiła że nie straciliśmy prowadzenia. Myślę, że zeszła z nas już trema i teraz będziemy grali tak jak chcemy i potrafimy ? kończy trener Zorzy.

W drugiej kolejce Ochlę czekają wyjazdowe derby z Drzonkowianką (sobota, godzina 14.00). Kunice zagrają u siebie z Chynowianką (niedziela, godz. 17.00).

– Zespół mamy mocniejszy niż w poprzednim sezonie. Wierzę, że uda nam się załapać do pierwszej dziesiątki. Kolejny rywal to dla nas duża niewiadoma ? puentuje J. Gad.

Centrala czuwa ? o meczu Zorzy z Unią Kunice wie nawet Polski Związek Piłki Nożnej. Wszystko przez problemy sędziego Roberta Grygorowicza z wysłaniem elektronicznego protokołu. – To spotkanie zajęło mi już 6 godzin. Trzy na boisku i trzy przed komputerem. System nie chce mi przepuścić tego, że kilka wydarzeń miało miejsce w tej samej minucie. Nie chciałem kłamać i rozbijać ich w czasie, dlatego odezwałem się do LZPN, a oni odesłali mnie do centrali. Po raz pierwszy mam taki problem. Czekam na sygnał, jak go rozwiązać ? mówił w poniedziałek (27.07) „Regionalnej”.
Zorza Ochla ? Unia Kunice 3:2 (1:0)
Bramki: Wasielewski (4. min), Janus 2 (86. min) ? Matuszewski 2 (80. min)
Zorza: Olichwer – Głowacki, Jaszkiewicz, Hausler, Słonecki (od 74. min T. Godzisz), Janus, Konopacki (od 46. min Chmielak), P. Godzisz (od 63. min Zajączkowski), Bargieł, Szwabowicz (od 56. min Kacper Soiński), Tomasz Wasielewski (od 46. min Oskar Blinkiewicz), Kobusiński (od 56. min Kijowski).
Unia: Ciesielski ? Derkach (S. Goc), Karbowski, Stankiewicz, Pluta (Bryjak), Wikszta (K. Goc), Matuszewski, Grędziński (Kosiorski), Cyrana, P. Stankiewicz (Goldewicz).
Żółte kartki: Słonecki, Kobusiński, Blinkiewicz ? Derkach, Karbowski, Pluta, Matuszewski.
Napisz komentarz »