REKLAMA

Sport

Trzy gole na początek

Opublikowano 31 lipca 2020, autor: Sławomir Janusz

Beniaminek z Łęknicy na inaugurację bez żadnych problemów uporał się z Mieszkiem Konotop. Przez dużą część drugiej połowy ŁKS grał w przewadze po czerwonej kartce, którą obejrzał Patryk Hamrol.

– Patryk kopnął rywala bez piłki ? relacjonuje Krystian Głowania, szkoleniowiec Mieszka. – Na gorąco z nim nie rozmawiałem, bo widziałem, że przeżywa to, że puściły mu nerwy. Szkoda, że tak wyszło, bo teraz pewnie przesiedzi dwa spotkania, a bardzo liczyłem na niego w pierwszych meczach ? dodaje szkoleniowiec Mieszka.

Czerwona kartka ułatwiła grę gospodarzom, ale opiekun drużyny z Konotopu i tak nie ma żadnych wątpliwości.

– Byli zdecydowanie lepsi. Zrobili ciekawe transfery i moim zdaniem spokojnie załapią się do górnej ósemki – mówi K. Głowania.

Do przerwy było 1:0. Po składnej akcji piłkę do praktycznie pustej bramki skierował „Manu” Ohagwu. Po zmianie stron bramkarza Mieszka pokonali jeszcze Filip Urszyc i Jarek Owsiany.

– To był nasz debiut w okręgówce ? mówi Grzegorz Tychowski, trener ŁKS-u. Początek był jeszcze trochę nerwowy, ale później złapaliśmy rytm i wygraliśmy zdecydowanie. Gdyby skuteczność była lepsza, wynik mógł być zdecydowanie wyższy ? dodaje.

Na co stać Łęknicę w tym sezonie?

– Przede wszystkim prezes wykonał dobrą robotę, bo pozyskał Jarka Owsianego, Artura Janusa, Emanuela Ohagwu i Paweł Sicińskiego. To zawodnicy, którzy będą stanowić o sile tego zespołu. Wygórowanych celów sobie nie stawiamy ? odpowiada G. Tychowski.

W niedzielę (2.08, godz. 16.00) ŁKS zagra na wyjeździe w Górzynie.

– Czeka nas ciężki mecz ? przyznaje trener łękniczan. – W tamtym sezonie Górzyn fajnie się pokazał, a na inauguracje ugrał remis w Bytomiu. Wiemy, że boisko jest specyficzne, ale będziemy walczyć o trzy punkty ? zapowiada szkoleniowiec beniaminka.

Mieszko jedzie z kolei do Lubska.

– Dzwonił do mnie Paweł Bahyrycz z Budowlanych. Znamy się kupę lat. Mówił, że to będzie pierwsze domowe starcie nowego zarządu i taryfy ulgowej nie będzie ? żartuje K. Głowania. Początek meczu w Lubsku w sobotę (1.08) o 17.00.

ŁKS Łęknica ? Mieszko Konotop 3:0 (1:0)
Bramki: Ohagwu (27. min), Urszyc (67. min), Owsiany (88. min)
ŁKS: Stefanowicz ? Siciński, Piechowiak, Kacała, Hlawaty (od 60. min Sawicki), Machinka (od 82. min Kowalczyk), Urszyc (od 80. min Zieliński), Owsiany, Janus, Starczewski (od 82. min Orkisz), Ohagwu (od 70. min Michalski).
Mieszko: Błoszyk ? Bajon (od 75. min Matuszek), Drążek, Głowania, Hamrol, Harasimowicz, Łukaszyn (od 60. min Kowalewicz), Rybicki, Wieczorek, Wojt, Zieliński.
Żółte kartki: Piechowiak, Owsiany, Kowalczyk ? Wieczorek

Czerwona kartka: Hamrol

Napisz komentarz »