REKLAMA

Kultura, Oświata

Ty też możesz pomóc Mii

Opublikowano 31 lipca 2020, autor: jb

Festyn gminny połączony ze zbiórką na leczenie Mii Kurtuldu przygotowano nad Zalewem Nowiniec w Lubsku w sobotę, 1 sierpnia.

 Impreza rozpocznie się o godz. 11:00. W programie m.in. występy zespołów ludowych, pokaz Teatru Ognia AgniStorm, dmuchańce i animacje dla dzieci, kiermasze, gastronomia. Wystąpią: Woners, Ervi, Yankes, Skolim, Rompey, Daniel Dąbrowski. Zabawę poprowadzą Wojtek Humel i Mr Magister.

W trakcie festynu będzie można wziąć udział w zabawie GaszynChallenge, w której robi się pompki lub przysiady i wpłaca pieniądze na leczenie.

Mia Kurduldu w lipcu skończyła roczek. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA, najgorszego pierwszego typu. Jej mięśnie nie pracują prawidłowo, coraz słabiej funkcjonują też te odpowiedzialne za oddychanie czy pracę serca. Szansą na uratowanie jej życia jest terapia genowa, która kosztuje ponad 9,5 mln zł. Żeby móc otrzymać lek, Mii brakuje jeszcze około 2 mln zł.

Wspomóc zbiórkę dziewczynki może każdy, wpłacając pieniądze przez portal siepomaga.pl/mia-sma. Na Facebooku powstała grupa z licytacjami na rzecz dziewczynki: „Licytacje – MIA kontra SMA”.

Napisz komentarz »