REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Budują kociarnię

Opublikowano 24 lipca 2020, autor: mk

Bezpańskie koty już wkrótce będą miały gdzie mieszkać. Przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Żarach rozpoczęły się prace przy budowie kociarni.

Kociarnia zdobyła największe poparcie mieszkańców podczas głosowania nad budżetem obywatelskim w 2018 roku. Pomysł Żarskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Aport poparło 2 tys. 228 osób. Na budowę kociarni zarezerwowano w budżecie miasta 202 tys. zł. Inwestycja miała być wykonana jeszcze 2019 roku, jednak dopiero w drugim przetargu udało się wyłonić firmę („Zeneris” z Poznania), która wykonała projekt. Z kolei za budowę kociarni odpowiedzialna jest firma „Kreator” z Żar.

Budowa kociarni ma się zakończyć w listopadzie.

Woliera i sala zabiegowa

 Kociarnia dobudowana jest do schroniska od strony południowej, zajmie 40 mkw. Wjazd na teren schroniska i wejście dla gości pozostaną w tych samych miejscach. W budynku zaprojektowano izolatki, pomieszczenia do zabaw dla kotów, pomieszczenie zabiegowe i wolierę, dzięki której koty będą mogły bezpiecznie wychodzić na zewnątrz. Całość będzie mogła być tymczasowym domem dla około 30 bezpańskich kotów.

Napisz komentarz »