REKLAMA

Samorząd

Wyrok w sprawie radnej

Opublikowano 24 lipca 2020, autor: Norbert Królik

Żarski Sąd Rejonowy wydał wyrok nakazowy w sprawie Anny Słodkowskiej, żarskiej radnej z PO, oskarżonej przez prokuraturę o oszustwo. Radna odwołała się od wyroku.

– Nie jestem zaskoczona. Nie składałam wyjaśnień na prokuraturze, dlatego sąd znał sprawę tylko od strony prokuratury. Odwołałam się od tego wyroku, więc stracił on swoją moc – mówi A. Słodkowska.

Prokuratura oskarżyła radną, że wprowadziła w błąd członków komisji mieszkaniowej w Żarach, ukrywając, że jest właścicielem mieszkania przy ul. Wieniawskiego i uzyskując w ten sposób bezprawnie lokal komunalny przy ul. 1 Maja. Przestępstwo, które zarzuca radnej prokuratura, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Sąd potraktował zarzucany radnej czyn jako występek i wymierzył w postępowaniu nakazowym, bez udziału stron, grzywnę 200 stawek dziennych po 15 zł, czyli 3 tys. zł. Radna nie zgodziła się z tym i odwołała się od wyroku nakazowego w ciągu 7 dni. To oznacza, że sprawa przed sądem będzie toczyła się ponownie już z udziałem stron i ich świadków.

Zgoda na zwolnienie

Przypomnijmy, że A. Słodkowska jest pracownikiem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Żarach, którego właścicielem jest Urząd Miasta. Jest również radną opozycyjną do burmistrz Danuty Madej. Od ponad pół roku Krzysztof Tuga, prezes ZGM i członek Forum Samorządowego, do którego należy również D. Madej, zabiegał w Radzie Miasta o zgodę na zwolnienie A. Słodkowskiej z pracy. Pierwszą zgodę radnych unieważnił wojewoda. Radni popierający D. Madej nie odpuścili i na czerwcowej sesji ponownie przegłosowali zgodę na zwolnienie A. Słodkowskiej z pracy.

Napisz komentarz »