REKLAMA

Kronika policyjna

Bandyci w areszcie

Opublikowano 24 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Trzej mężczyźni oraz kobieta skatowali mieszkańca Iłowej metalową rurką, a następnie wsadzili do bagażnika jego auta i grozili zabiciem.

Zielonogórska prokuratura właśnie zakończyła śledztwo w sprawie bestialskiego pobicia w maju w Iłowej. Oskarżeni to trzej mężczyźni (34, 32 i 20 l.) oraz 22-letnia kobieta. Cała czwórka napadła na mieszkańca Iłowej. Bili go po całym ciele i głowie metalową rurką, a także grozili mu pozbawieniem życia. Na koniec wsadzili rannego mężczyznę do jego samochodu. Podczas jazdy kobieta kilkakrotnie zraniła go nożem. Po dojechaniu do Żagania, ranny mężczyzna, wykorzystując nieuwagę napastników, wybiegł z samochodu i powiadomił policję.

– Wszystkim podejrzanym prokurator przedstawił zarzuty m.in. dokonania rozboju, pozbawienia wolności, kierowania gróźb karalnych, a nadto jednemu z nich – 32-letniemu zatrzymanemu kilka dni temu – posiadania środków odurzających – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej. – Na wniosek prokuratora, sąd w Żaganiu zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Napisz komentarz »