REKLAMA

Sport

Jesień zapowiada się konkretnie

Opublikowano 24 lipca 2020, autor: mk

Przed zapaśnikami Agrosu Żary ciężki sezon. Ostro trenują. Tak jak podczas zgrupowania w Drzonkowie.

Technika i kondycja to były najważniejsze kwestie, nad jakimi pracowali zapaśnicy żarskiego Agrosu podczas zgrupowania w Drzonkowie. 58 zapaśniczek i zapaśników szykowało się do jesiennych startów, które zapowiadają się bardzo wymagająco.

– Wrzesień zapowiada się naprawdę konkretnie – przyznaje Damian Fedorowicz, prezes Agrosu Żary. – Wszystkie starty z końcówki zimy i wiosny zostały przeniesione na wrzesień. Nasi trenerzy dali teraz dzieciakom kilka dni wolnego, ale od poniedziałku znów ostro ruszają z treningami, bo sezon zaczyna się już za miesiąc – wyjaśnia.

Agros Żary może się też pochwalić piątką zawodników, którzy biorą udział w zgrupowaniu kadry narodowej.

– Na zgrupowaniu reprezentują nas trzy dziewczyny i dwóch chłopaków. Liczę, że będą nas reprezentować na Mistrzostwach Świata lub Europy. Trzymamy za nich kciuki – mówi D. Fedorowicz.

Agros zawsze mógł liczyć na wsparcie. Pomimo kryzysu ekonomicznego, który dotknął żarskich przedsiębiorców, klub nie stracił żadnego sponsora.

– Cieszymy się, że udało nam się zachować wszystkich naszych sponsorów. Oczywiście, rozumiemy, że jest kryzys i dlatego dostosowujemy się. Jeżeli ktoś nie może zapłacił za miesiąc czy dwa, to przygotowaliśmy aneksy do umów. Staramy się być elastyczni. – wyjaśnia D. Fedorowicz.

Napisz komentarz »