REKLAMA

Sport

Razem pniemy się w górę

Opublikowano 24 lipca 2020, autor: Michalina Kozarowicz

To hasło kampanii Marcina Hakmana, który wystartuje w wyborach na prezesa zarządu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Marcin Hakman z Żar od 16 lat jest związany z piłką nożną. Zaczynał jako kierownik trzecioligowego KS Promień Żary. Obecnie współpracuje z kobiecą drużyną KS Promień Żary. Marcin Hakman znany jest też wszystkim jako biegacz. Razem z Żary Runners Team, którego jest prezesem, organizował takie biegi jak „Dycha po Żarach” czy „Cross po Zielonym Lesie”.

– Bieganie to hobby. Moją miłością jest piłka nożna, dlatego zamierzam ubiegać się o stanowisko prezesa zarządu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w najbliższych wyborach, za miesiąc – mówi Marcin Hakman. – Doskonale wiem, jakie i jak wiele jest problemów wokół lubuskiej piłki. Moim celem nie jest atakowanie obecnych władz związku, mimo iż atak to najładniejsza cześć futbolu – mówi Marcin Hakman.

Marcin Hakman nie ogranicza się tylko do działań w rodzimym środowisku piłki nożnej.

– W 2005 r. jako jeden z pierwszych w Polsce uzyskałem licencję menadżerską FIFA i PZPN, a następnie licencję UEFA Match Agenta, która uprawnia mnie do organizowania profesjonalnych zgrupowań piłkarskich oraz piłkarskich meczów towarzyskich na całym świecie. Zorganizowałem m.in. mecz Chicago Fire z Zagłębiem Lubin oraz APOEL Limassol ? Szachtar Donieck, a w ubiegłym roku współorganizowałem wyjazd Stali Mielec do Stanów Zjednoczonych. Jako menadżer piłkarski wspierałem i kierowałem karierami wielu zawodników, dzięki czemu piłkarze tacy jak Rafał Gikiewicz, Piotr Leciejewski stali się czołowymi zawodnikami w swych klubach w Niemczech, w Norwegii. Pomagałem także wielu zawodnikom z województwa lubuskiego znaleźć kluby w Polsce lub za granicą. Współpracuję z Zagłębiem Lubin, Lechią Gdańsk, Miedzią Legnica, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Stalą Mielec, Widzewem Łódź – opowiada Marcin Hakman.

Teraz zamierza przekonać do siebie piłkarskie środowisko w lubuskim. Stawia na dialog i rozwój.

– Osobiście uważam, że ranga Lubuskiego Związku Piłki Nożnej powinna być znacznie większa niż jest obecnie. Kluby, akademie, piłkarki, piłkarze to olbrzymi potencjał i należy zrobić wszystko, by lubuska piłka nożna wróciła na właściwe miejsce – dodaje.

Napisz komentarz »