REKLAMA

Kultura, Oświata

Lubsko pomaga Mii

Opublikowano 24 lipca 2020, autor: jb

Festyn połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie Mii Kurtuldu z Żagania zaplanowano w Lubsku w sobotę, 1 sierpnia, nad Zalewem Nowiniec.

Impreza rozpocznie się o godz. 11:00, w programie są m.in. występy zespołów ludowych, pokaz Teatru Ognia AgniStorm, dmuchane zamki dla dzieci, animacje, kiermasze, gastronomia. Można liczyć także na atrakcje muzyczne. Zagrają: Woners, Ervi, Yankes, Skolim, Rompey i Daniel Dąbrowski.

Mia w lipcu skończyła roczek, choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA, najgorszego pierwszego typu. Jej organizm nie pridukuje białka odpowiadającego za prawidłową pracę w mięśni, także tych odpowiedzialnych m.in. za oddychanie czy pracę serca. Szansą na zahamowanie postępów choroby Mii jest terapia genowa, której koszt oszacowano na 9,5 mln zł. Do tej pory, od lutego udało się uzbierać już 6,6 mln zł. Pieniądze na leczenie dziewczynki możne wpłacać każdy przez profil siepomaga.pl/mia-sma. Na Facebooku powstała grupa z licytacjami przedmiotów na rzecz Mii (Licytacje – MIA kontra SMA).

Napisz komentarz »