REKLAMA

Samorząd

Zbierają opinie

Opublikowano 24 lipca 2020, autor: jb

Zmiany w statutach swoich sołectw szykuje gmina Małomice. Ruszyły konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie.

– Szczegółowe przepisy w statutach nie były już poprawiane od około 15 lat, więc musimy je ujednolicić. Projekty statutów już udostępniliśmy. Gdyby ktoś miał do nich jakieś zastrzeżenia albo swoje pomysły, co trzeba poprawić, czekamy na sugestie – tłumaczy burmistrz Małgorzata Sendecka.

 Swoje propozycje można zgłaszać np. w sprawie organizacji pracy sołectwa, przebiegu zebrań wiejskich, działalności sołtysa i rady sołeckiej.

Nie będzie typowych zebrań z mieszkańcami w tej sprawie. Opinie od mieszkańców zbierane są drogą internetową na adres e-mail: urzad@malomice.pl, można je także wysłać tradycyjną pocztą lub dostarczyć do sekretariatu urzędu. W każdym przypadku uwagi muszą zostać zgłoszone na specjalnym formularzu, który dostępny jest na stronie internetowej gminy. Nowe statuty również zostały opublikowane w internecie. Opinie i uwagi od mieszkańców przyjmowane są do 15 sierpnia.

Potrzebny sołtys

Zebranie sołeckie potrzebne będzie w Lubiechowie, bo tam od ubiegłego roku nie wybrano jeszcze nowego sołtysa.

– Sołtys ze swojej funkcji zrezygnował, potem była epidemia koronawirusa i brak możliwości organizowania zebrań. Jak tylko radni, a później nadzór prawny wojewody zatwierdzą statuty, zwołam zebranie połączone z wyborem sołtysa w trybie pilnym – tłumaczy burmistrz.

Radni w sprawie statutów poszczególnych sołectw będą wypowiadać się w trakcie sesji w połowie sierpnia.

Napisz komentarz »