REKLAMA

Samorząd

Ceny na cmantarzu

Opublikowano 24 lipca 2020, autor: jb

Nad zmianami opłat za usługi na iłowskim cmentarzu komunalnym zastanawiali się radni w czwartek, 16 lipca.

Przypomnijmy, że w Iłowej ustalono nowe stawki opłat, których do tej pory w gminie w ogóle nie było. Za nadzór nad pochówkiem, w tym wjazd na cmentarz pojazdów, trzeba będzie zapłacić Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej 100 zł. Również 100 zł wyniesie opłata za nadzór nad pracami kamieniarskimi i budowlanymi, w tym wjazd na teren cmentarza. Nadzór nad ekshumacją kosztować będzie 60 zł.

Radni mieli wątpliwości co do wjazdów na teren cmentarza.

– Muszę dopytać o nadzór nad pracami kamieniarskimi, bo remont czy budowa pomnika to jedne z najczęściej prowadzonych prac na cmentarzu. Czy przy uiszczeniu tej opłaty w wysokości 100 zł za nadzór takich prac możliwy jest tylko jeden wjazd samochodem na teren cmentarza? Jeżeli firma kamieniarska nie zrobi całej pracy za jednym razem, to każdorazowo trzeba będzie dopłacać? – dopytywał Mirosław Wdowiak, który domagał się też, by uściślić ten zapis regulaminu.

– Opłata dotyczy nadzoru nad wykonaniem prac, czyli jednej usługi. Nie jest ważne, ile razy samochód będzie musiał wjechać na teren cmentarza. Jeżeli dotyczyć to będzie cały czas jednej usługi, to żadne dodatkowe opłaty nie będą pobierane – tłumaczyła Aldona Slipaczek-Jurek, sekretarz gminy.

Napisz komentarz »