REKLAMA

Gospodarka

Działki na sprzedaż

Opublikowano 24 lipca 2020, autor: Norbert Królik

Ponad 100 tys. zł trzeba wydać, żeby kupić działkę budowlaną w Żarach przy ul. Leśnej. Ceny działek w strefie przemysłowej zaczynają się od 200 tys. zł.

Urząd Miasta w Żarach wystawił na sprzedaż działki budowlane przy ul. Leśnej oraz przy ul. Handlowej i Rzemieślniczej. Działki przy ul. Leśnej to działki budowlane. Ich cena wywoławcza to około 100 zł za metr kwadratowy. Urzędnicy przygotowali do sprzedaży 8 działek. Najmniejsza to nieco ponad 9 arów, a jej cena wywoławcza to prawie 94 tys. zł. Największa ma ponad 40 arów i kosztuje 413 tys. zł.

W strefie na sprzedaż

Urząd Miasta przygotował do sprzedaży również działki w strefie przemysłowej. Do nabycia są działki o przeznaczeniu pod budownictwo mieszkaniowe z dopuszczeniem działalności rzemieślniczej. Ich wielkość to od 15 do 20 arów, a ceny wywoławcze wynoszą od 246 tys. zł 307 tys. zł. Urzędnicy przygotowali również na sprzedaż dwie większe, sąsiadujące ze sobą działki, które w planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone na przemysł, składowanie i budownictwo. Ich wielkość to 0,92 ha i 0,87 ha, a cena wywoławcza odpowiednio 900 tys. zł i 750 tys. zł netto.

– Ceny działek są wyznaczone na podstawie operatów rzeczoznawcy – mówi Marek Iwlew, naczelnik wydziału nieruchomości w żarskim Urzędzie Miast.

Działki w strefie przemysłowej są uzbrojone. Są tam również nowo wybudowane drogi.

Napisz komentarz »