REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Kto na burmistrza?

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: A. Wach

Portal „Żagań – wybory samorządowe” na Facebooku przeprowadził ankietę. 71 procent głosujących opowiedziało się za referendum, 29 – przeciw.

W kolejnej ankiecie, dotyczącej wyboru nowego burmistrza (w razie odwołania obecnego w referendum), wygrał Daniel Marchewka (571 głosów, stan na czwartek, 16 lipca), przed Sławomirem Kowalem (296), Sebastianem Kuleszą (188) i Andrzejem Katarzyńcem (150).

Sam zwycięzca głosowania zapewnia, że nie ma nic wspólnego z akcją na Facebooku.

– Do ankiet podchodzę bardzo ostrożnie, ponieważ w ostatnich wyborach były takie, które dawały mi pewne zwycięstwo, a życie napisało inny scenariusz – kwituje były burmistrz, a obecnie radny D. Marchewka.

Nowy rzecznik burmistrza?

W obronie burmistrza i kolegów radnych nie ustępuje wiceprzewodniczący Rady Miasta, Piotr Łoś. Praktycznie codziennie zamieszcza na swoim facebookowym profilu posty, krytykujące inicjatywę referendum i wychwalające sukcesy burmistrze. W mieście już się mówi, że to drugi, po Agnieszce Zychli, rzecznik Urzędu Miasta.

– Jako wiceprzewodniczący Rady Miasta bronię radnych, wobec których inicjatorzy referendum wysuwają absurdalne zarzuty – tłumaczy Łoś.  – Jak na przykład zarzut podwyżek opłat za śmieci. Z przepisów wynika obowiązek samofinansowania się tej gospodarki, co oznacza, że tylko z wpłat mieszkańców powinno być pokrywane koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Napisz komentarz »