REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dziki zagrażają działkowcom

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Norbert Królik

Działkowcy z ROD Związkowiec przy ul. Tatrzańskiej w Żarach załamują ręce. Dziki rujnują ich ciężką pracę, niszczą ogrody i zagrażają dzieciom bawiącym się na terenie działek.

– One się już nas nie boją. Wchodzą tutaj jak na swoje. Wszędzie znaczą teren. Obawiamy się o bezpieczeństwo naszych dzieci, które się tutaj bawią – mówią działkowcy.

Dziki podchodzą również pod domy przy ul. Śląskiej i Smoczyka. Ukrywają się w niewykoszonej trawie w pasie drogowym i niszcząc ogrodzenie, przedostają się na teren ogrodów działkowych.

– Prosiliśmy o pomoc, ale odsyłają nas od Kajfasza do Annasza. Nikt za to nie chce wziąć odpowiedzialności i nam pomóc – skarżą się działkowcy, którzy wobec problemu czują się bezradni.

Wykoszą

– Z dzikami sprawa jest skomplikowana. Nie ma jednego sposobu postępowania w tym przypadku, dlatego w poniedziałek, 13.07., zrobiliśmy wizję lokalną i zobowiązaliśmy Pekom do wykoszenia pasa drogowego przy ul. Ślaskiej – informuje Daniel Babula z żarskiego Urzędu Miasta.

Ma to być zrobione do poniedziałku, 20.07.

– Jeżeli to nie pomoże, będziemy szukać kolejnych rozwiązań. Podpowiedziałem działkowcom, że mogą zwrócić się do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o dofinansowanie do uzupełnienia ogrodzenia – dodaje Babula.

Napisz komentarz »