REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Mogą dalej palić pyły z klejami

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Norbert Królik

Urząd Marszałkowski przedłużył zielone światło dla Swiss Krono na spalanie zanieczyszczonego pyłu. Firma osiągnęła swój cel i do czasu podjęcia decyzji przez sąd, czyli tak naprawdę przez czas bliżej nieokreślony, może spalać pyły w piecach na biomasę.

– To skandal! Marszałek nie liczy się ze zdrowiem mieszkańców Żar i naraża nas na działanie niebezpiecznych substancji – uważa Remigiusz Krajniak, prezes fundacji Eko-Lubusz.

Fundacja wystosowała do marszałek Elżbiety Anny Polak apel podpisany przez 1 tys. mieszkańców, w którym domagała się wprowadzenia natychmiastowego zakazu spalania pyłu. Nic to nie dało.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 514

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »