REKLAMA

Samorząd

Ciągle tylko „bo, bo, bo…”

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Już ponad tysiąc podpisów mają mieszkańcy Żagania w sprawie referendum dotyczącego odwołania burmistrza i Rady Miasta.

Aby doszło do referendum, jego inicjatorzy muszą do 25 sierpnia zebrać co najmniej 1.977 podpisów.

– Mamy już ponad połowę tej liczby – mówi Żaneta Niezgoda, jedna z inicjatorek akcji. – Ludzie chętnie się podpisują. Nie trzeba ich specjalnie namawiać.

W sobotę, 18 lipca, w godz. 9.00-12.00, ubrani w koszulki „Stop burmistrzowi i Radzie Miasta!” inicjatorzy referendum będą zbierać podpisy obok cukierni Kasprzak przy ul. Warszawskiej i na placu Słowiańskim. 

Kilka dni wcześniej, zwołali konferencję prasową przy nieczynnym kąpielisku miejskim.

– Zamknięcie basenu to jeden z 21 powodów, dla których chcemy odwołać nieporadnego burmistrza i radnych – mówi Tomasz Szwal z komitetu  referendalnego. – Pan burmistrz zlecił ekspertyzę niecki basenu, o stanie którego wszyscy wiedzieli i przy blasku fleszy młotkiem zakończył jego żywot. Skoro już zakupił przenośne baseniki za 150 tys. zł, to dlaczego nie zorganizował w tym roku na kąpielisku wypoczynku z ich wykorzystaniem? Oczywiście, burmistrz odpowie, że nie udało się, bo pandemia, bo dezynfekcja, bo duży teren. Ciągle tylko bo, bo, bo… Tyle że inne miasta zorganizowały letni wypoczynek na kąpieliskach otwartych. Dało się? Dało! Tam też ludzie żyją w czasach pandemii. Wystarczy chcieć! A może to tylko przyczynek do całkowitego zamknięcia kąpieliska, tak jak być może w przypadku jednej z żagańskich szkół?

 Ż. Niezgoda dodaje, że ludzie związani z burmistrzem rozgadują na jej temat nieprawdziwe informacje. 

– Twierdzą, że popieram referendum z zemsty, bo nie dostałam pracy w Straży Miejskiej. To nieprawda! To przykre, że moje dane wypłynęły z urzędu do mediów społecznościowych i są teraz wykorzystywane przeciwko mnie  – mówi mieszkanka Żagania. – Wyraźnie zaznaczyłam klauzulę, aby nie wykorzystywać moich danych do innych celów niż rekrutacja. Referendum nie jest atakiem z mojej strony i zemstą. Za to ujawnianie mojego adresu czy dat, kiedy składałam dokumenty do Straży Miejskiej, jest niezgodne z prawem – podkreśla.

Napisz komentarz »