REKLAMA

Wasze sprawy

Taka wizytówka miasta!

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

– Tynk leci nam na głowę – alarmują mieszkańcy Żagania, przechodząc deptakiem na ul. Słowackiego. Wszystko przez niszczejącą, sypiącą się kamienicę.

Kamienica nr 14 od kilku lat popada w ruinę. Pustostan niszczeje, z dachu lecą dachówki, z elewacji odpada tynk. W ubiegłym tygodniu wystarczyło, że mocniej powiało, aby na deptaku wylądowała sterta gruzu.

– Dobrze, że nikt nie ucierpiał. Ta kamienica to taka „wizytówka” umierającego deptaku na Słowackiego. Lecą z niej dachówki i tynk, ale Urząd Miasta jakoś nie może poradzić sobie z właścicielem budynku. A przecież kamienica jest raptem trzysta metrów od magistratu! – denerwuje się mieszkaniec Słowackiego. – Czy musi dojść do tragedii, aby urzędnicy w końcu wymusili na właścicielu zabezpieczenie budynku?

Po reakcji mieszkańców, na miejscu pojawili się strażnicy miejscy, którzy „zabezpieczyli” teren ze stertą dachówek i tynku, odgradzając go taśmą. A co na to Urząd Miasta?

– Budynek został zabezpieczony przez służby miejskie. Z posiadanych przez magistrat informacji wynika, że niebawem właściciel przystąpi do remontu. Nie znamy jednak zakresu planowanych prac – mówi Agnieszka Zychla, rzecznik Urzędu Miasta.

Jak ustaliliśmy, roboty mają zacząć się od poniedziałku, 20 lipca.

Napisz komentarz »