REKLAMA

Kronika policyjna

Posiedzi trzy miesiące

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: jb

Pobudzonego kierowcę citroena zatrzymali policjanci w Żarach. Okazało się, że 34-latek ma na swoim koncie wiele przewinień.

– Mężczyzna nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu i wsiadł za kierownicę. Podczas zatrzymania był pobudzony. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków, w związku z tym policjanci przeprowadzili test, wynik wykazał metamfetaminę i amfetaminę. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew – mówi kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu żarskiego usłyszał sześć zarzutów. Zebrano materiały, które pozwoliły oskarżyć go o kradzież roweru, samochodów mazda i volkswagen o łącznej wartości 34 tys. zł, przywłaszczenia vw passata oraz złamania zakazu prowadzenia pojazdów. Część skradzionych fantów policjanci odzyskali.

W sobotę Sąd Rejonowy w Żarach przychylił się do wniosku policji i prokuratury, wydał nakaz aresztowania 34-latka na 3 miesiące.

– Mężczyzna wszystkie te przestępstwa popełnił w warunkach recydywy, wobec czego musi liczyć się z surową karą – dodaje A. Berestecka. Za samą tak zwaną kradzież zuchwałą grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz »