REKLAMA

Komunikacja

Na chwilę powiało Bareją

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: jb

Robotom przy remontowanej ulicy Kujawskiej dziwią się mieszkańcy Żar. Nowy chodnik ze ścieżką rowerową nie połączył się z chodnikiem i ścieżką wybudowanymi przed kilkoma laty na ul. Tatrzańskiej. Brakło około 1,5 metra.

Chodnik, który prowadzi donikąd, wygląda jak z komedii Stanisława Barei.

Remont u. Kujawskiej prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Kambud” z Nowej Soli.

– Wiem, że to może wyglądać jak w jakimś filmie komediowym, ale to nie jest jeszcze zakończenie prac. Będziemy przebudowywać całe skrzyżowanie, więc prawidłowym biegiem idzie teraz chodnik i ścieżka z ul. Kujawskiej, a będziemy przebudowywać fragment ulicy Tatrzańskiej – tłumaczy Wiktor Kamzelski, właściciel firmy.

Od skrzyżowania na ul. Tatrzańskiej jest zerwana nawierzchnia, mniej więcej do wysokości myjni samochodowej. Do tego odcinka przebudowany będzie chodnik i ścieżka.

– Gdy wchodziliśmy na remont ul. Kujawskiej, było wiadomo, że będziemy poprawiać potem nawierzchnię całego skrzyżowania, bo robimy tam podłączenia kanalizacji. Projektant tych prac uznał, że możemy także przebudować całe skrzyżowanie, by poprawić jego geometrię. Na razie wykonujemy prace na ul. Kujawskiej, przez ul. Tatrzańską puszczony jest ruch samochodów, żeby mogli dojechać mieszkańcy i samochody do firm z ul. Witosa. Nie możemy jednocześnie zamknąć Tatrzańskiej, bo byłby to komunikacyjny horror dla mieszkańców – tłumaczy W. Kamzelski. I uspokaja: – Choć teraz może to wyglądać śmiesznie, to proszę się nie martwić, tak tego  nie zostawimy. Robiliśmy już nie jeden remont drogi, w Żarach na przykład ul. Żagańskiej, więc się na tym naprawdę znamy –  dodaje.

Napisz komentarz »