REKLAMA

Kultura, Oświata, Samorząd

Fontanny mają pecha

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Fontanny w żagańskim parku nie zostaną wyremontowane na czas. Urząd Miasta zerwie umowę z firmą, która nie wywiązała się z zadania.

Modernizacja sześciu fontann nie ma szczęścia do wykonawcy. Najpierw urzędnicy szukali ponad dwa lata firmy, która chciałaby się tym zająć. Gdy się znalazła, okazało się, że nie zamierza wywiązać się z zadania. Przypomnijmy, najtańszą ofertę złożyła firma Katanga z Suchedniowa. Za prace zażyczyła sobie 1 mln 242 tys. zł.

– Firma, która podjęła się zadania, od kilku miesięcy nie wywiązuje się z zapisów zawartej umowy – informuje Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta. – Dlatego umowa zostanie rozwiązana, co oznacza ogłoszenie kolejnego przetargu na renowację fontann, a to znacznie wydłuży czas realizacji.

Inwestycja miała objąć remont fontanny z Wazą, fontanny z Nereidami i uskrzydlonym Amorem oraz fontann Kamienistej, Kwiatowej i Kaskady, z budową przyłączy wodnych oraz wymianą sieci instalacji sanitarnej i elektrycznej. Czas na wykonanie prac firma miała do sierpnia. Urzędnicy będą zabiegać o przedłużenie terminu realizacji inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim, bowiem zadanie jest finansowane z unijnych funduszy.

Napisz komentarz »