REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

20 tysięcy nagrody za złodziei

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: jb

350 tys. zł ukradli włamywacze z domu w Jankowej Żagańskiej. Za wskazanie złodziei właściciel oferuje 20 tys. zł nagrody.

Rabusie weszli do domu w niedzielę, 28 czerwca.

– Okno w łazience było uchylone. Zostało wyrwane z zawiasów i wepchnięte do środka. Sprawę zgłosiłem policji, ale do tej pory nie ma skutecznych rezultatów, dlatego wyznaczyłem nagrodę – mówi pan Maciej, właściciel domu.

Złodzieje wykorzystali czas, kiedy akurat nikogo nie było w domu.

– Tego dnia byłem na uroczystości z okazji pierwszej komunii. Nikogo w domu nie było w godz. 10:00-15:30. Poradzili sobie w tym czasie. Ktoś musiał dobrze wiedzieć, że akurat nas dłużej nie będzie – mówi pan Maciej. I dodaje: – Wydaje mi się, że złodzieje trochę się przygotowywali do tej akcji. Trzy dni przed kradzieżą pieniędzy ktoś ukradł mi sprzęty z komórki, dzień przed podpalono las, który jest 20 metrów od mojego domu.

Wiedzieli, gdzie szukać

Pieniądze z domu wynieśli w szarym pudełku.

– Złodzieje do domu wchodzili jak po swoje. Poszli prosto do regału, na którym stały pudełka. Pieniądze były w jednym z nich, mniej więcej wielkości opakowania po butach. W całym domu nie przeszukali niczego innego, tylko splądrowali te dwie półki, gdzie stały pudełka – mówi pan Maciej. – Straciłem około 350 tys. zł, to jest wiele lat ciężkiej pracy. Najgorsze jednak dla mnie jest to, że ukradli synowi elektroniczny sejf, w którym składał pieniądze w zasadzie od urodzenia. Tam chował na przykład wszystkie prezenty na urodziny – dodaje.

Złodzieje, prawdopodobnie dwie albo trzy osoby, z domu pobiegli w kierunku stawu Morskie Oko.

– Tam w lesie znaleźliśmy właśnie otworzony sejf syna – tłumaczy pan Maciej.

Ma swoje podejrzenia

Sprawę kradzieży prowadzą policjanci z KPP w Żaganiu.

– Formalnie mieszkam w Jankowej, choć tak naprawdę na granicy powiatów. Najbliżej mam do ul. Ceramicznej w Mirostowicach Dolnych. Mam swoje podejrzenia co do sprawcy, bo już kiedyś przez jedną osobę zostałem okradziony. Może ktoś jednak wie coś więcej niż ja. Może ktoś zauważył, że jego znajomi, sąsiedzi wydają dużo pieniędzy, których wcześniej nie mieli albo robią po prostu jakieś znaczące zakupy, na które nie byłoby ich stać. Za wskazanie włamywaczy, którzy mnie okradli, oferuję nagrodę w wysokości 20 tys. zł i gwarantuję anonimowość – mówi pan Maciej.

Gdyby ktoś miał jakieś informacje w sprawie tej kradzieży, może je zgłosić pod numerem tel. 579 900 929.

Napisz komentarz »