REKLAMA

Kultura, Oświata

Będzie rządzić w Piątce

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Nową dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu została Bogumiła Kowalik, dotychczas zastępca p.o. dyrektora i nauczycielka informatyki oraz matematyki.

W konkursie rozstrzygniętym przez urzędników w piątek, 10 lipca, Kowalik miała za rywalkę Wiolettę Sosnowską, p.o. dyrektora SP nr 5, której do tej pory była zastępcą.

– Komisja konkursowa uznała, że lepszą koncepcję pracy i wizję rozwoju placówki przedstawiła pani Kowalik, której powierzono stanowisko dyrektora na najbliższe cztery lata – informuje Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta.

Kowalik wcześniej przez 5 lat pracowała w Szkole Podstawowej w Trzebowie (gm. Żagań). Od 6 lat jest nauczycielem matematyki i informatyki w żagańskiej Piątce. Po zwolnieniu Tomasza Szewczyka z funkcji dyrektora, była zastępcą p.o. dyrektora, W.  Sosnowskiej.

– Chciałabym, aby nasza szkoła była drugim domem dzieci. Mam kilka pomysłów dotyczących zagospodarowania szkolnej przestrzeni i organizacji ciekawych zajęć – mówi „Regionalnej” B. Kowalik. – Marzę, aby dla uczniów nauka stała się interesującym i kreatywnym zajęciem, a nie tylko nudnym obowiązkiem.

Dyrektorka podkreśla, że o pieniądze na realizację pomysłów będzie nie tylko wnioskować w Urzędzie Miasta, ale i u prywatnych sponsorów oraz realizując unijne i rządowe projekty. W planie jest m.in. odnowa szkolnego placu zabaw oraz budowa siłowni pod chmurką.

Obecnie Piątka przechodzi wakacyjne doraźne remonty. Od nowego roku szkolnego oddziały przedszkolne przeniesione zostaną z najwyższej kondygnacji budynku na parter. W związku z tym remontowane są toalety. Sanitariaty zostaną dostosowane do potrzeb dzieci. Dobiegają również końca przenosiny sal przedszkolnych ? meble i zabawki są już w nowych klasach.

Nowa dyrektorka miesięcznie będzie zarabiaćź ok. 6 tys. zł.

Napisz komentarz »