Rzucali dyskiem i oszczepem

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Pięć medali wywalczyli szprotawscy lekkoatleci w mityngach w Zgorzelcu oraz Łodzi.

Zawody w Zgorzelcu były eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Świetnie spisał się Wojciech Lewkowicz, który w rzucie dyskiem wygrywał z wynikiem 47.88. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega, Rafał Opas, uzyskując wynik 42.92. Tym samym reprezentanci szprotawskiego klubu zapewnili sobie udział w OOM. W Zgorzelcu udanie zaprezentował się też oszczepnik, Sebastian Chudzik, który złoty medal wywalczył z wynikiem 58.65. Dobry start zaliczyła również Weronika Bajor, która posłała dysk na odległość 30.56.

Z kolei Oskar Stachnik startował na mityngu w Łodzi. Posyłając dysk na odległość 61.46, zbliżył się do minimum, które daje możliwość startu w Mistrzostwach Europy Seniorów.