REKLAMA

Sport

Strzelby się zacięły?

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Po czterech wygranych sparingach i 12 golach szprotawscy piłkarze ulegli 0:1 Piastowi Iłowa w piątym swoim meczu kontrolnym. W sobotę, 18 lipca, zagrają ostatni pojedynek przed inauguracją w okręgówce. Ich rywalem będzie Sokół Jerzmanowa.

Mimo porażki 0:1 w piątkowym meczu w Iłowej (10.07.), z gry swoich podopiecznych zadowolony był trener Sprotavii, Andrzej Wilczacki

– Porażka z tak dobrym zespołem, jak czwartoligowy Piast Iłowa wstydu nam nie przynosi. Sparingi graliśmy w trzydniowym cyklu, więc chłopcy mogli być zmęczeni po spotkaniu w Krośnie Odrzańskim – mówi szkoleniowiec szprotawian. – W poprzednich czterech kontrolnych meczach moi piłkarze strzelili aż 12 goli, więc forma strzelecka jest. Oby taka była w lidze. Biorąc pod uwagę większą ilość drużyn, które spadną z IV ligi, musimy w nadchodzącym sezonie klasy okręgowej zająć bezpieczne miejsce w środku tabeli, aby na koniec ligi nie kalkulować i uniknąć nerwówki.

Działaczom Sprotavii udało się utrzymać trzon drużyny sprzed pandemii. Poza Jędrzejem Konowiczem, ubyli jedynie Adrian Weryszko i Bartosz Stępień. Do drużyny dołączył doświadczony, 44-letni bramkarz Grzegorz Kraska, który przez wiele lat występował w Zamecie Przemków. Do zespołu ściągnął go trener Wilczacki, który z kolei był trenerem drużyn młodzieżowych Zametu.

W sobotę, 18 lipca, szprotawianie zagrają ostatni mecz kontrolny przed ligą. Ich rywalem będzie Sokół Jerzmanowa, beniaminek klasy okręgowej.  Początek spotkania na stadionie przy ul. Sobieskiego – godz. 17.00.  Tydzień później, 25 lipca podopieczni Andrzeja Wilczackiego zainaugurują rozgrywki klasy okręgowej meczem na własnym stadionie, z Alfą Jaromirowice.

Napisz komentarz »