REKLAMA

Sport

Sobieski skompletował skład

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

WKS Sobieski Żagań zamknął skład na nadchodzący sezon. Ostatnim, 14. zawodnikiem jest libero, Jakub Jezierski. W planie jest kilka sparingów i obóz w Świnoujściu.

16-latek ostatnio grał w UKS Trzynastka LO Zielona Góra. Jak podkreśla trener żaganian, Krzysztof Dobek, to ogromny talent i obecnie najlepszy libero województwa lubuskiego w rozgrywkach młodzieżowych. W zespole jest łącznie  5 nowych zawodników. Nowym rozgrywającym jest 36-letni weteran polskich parkietów, Łukasz Jurkojć, ostatnio grający w Chrobrym Głogów, a przyjmującym – Mikołaj Głowacki, ostatnio grający w drugoligowym AZS-ie UZ Zielona Góra. Oprócz Jezierskiego, jest jeszcze dwóch młodzieżowców: 17-letni Aleks Kłysz, środkowy z Oriona Sulechów oraz jego rówieśnik, Marcel Pszczoła, kolejny talent  z UKS Trzynastka LO Zielona Góra.

– Ten zespół to połączenie rutyny z młodością – mówi K. Dobek. – Z jednej strony bardzo doświadczony Jurkojć, z drugiej – młode talenty. W przeciwieństwie do lat poprzednich, nie robiliśmy rewolucji kadrowej, zachowując trzon drużyny. Z poprzedniej ekipy zostało 9 zawodników.

Z drużyny ubyli: Krzysztof Rykała, Jakub Rygiel, Mateusz Wołowicz i Karol Gajo. W Sobieskim dalej będą grać: Piotr Sajdak, Hubert Mańko, Patryk Mendel, Sebastian Draczyński, Patryk Kozdroń, Miłosz Zasłonka, Grzegorz Kukla, Sebastian Strzałkowski i Artur Kołodziejczyk. Z kolei Patryk Bogdanowicz będzie szkolił dzieci w naszym zespole minisiatkówki. Będzie godził role siatkarza, statystyka i asystenta trenera pierwszej drużyny.

W nadchodzącym sezonie, który ruszy na przełomie września i października, Sobieski tradycyjnie będzie grał o play-offy i pierwszą czwórkę. A już 14 sierpnia br. „wojskowi” wyjadą  na zgrupowanie do Świnoujścia. Potem w planie są dwa turnieje towarzyskie i kilka sparingów.

– Nie będzie łatwo, bo w naszej grupie są tak silne drużyny jak Chrobry Głogów, Astra Nowa Sól czy Wałbrzych, ale chcemy namieszać w lidze i znowu fajnie zaprezentować się w play-offach – dodaje drugi trener, Artur Chaberski. – A w przyszłym sezonie może powalczymy o awans do I ligi, oczywiście, jeśli uda się podpisać umowę z dużym sponsorem.

Napisz komentarz »