REKLAMA

Sport

Liczy się tylko awans

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Okazałym zwycięstwem żarski Promień zakończył okres przygotowań. W sobotę, 18 lipca, jego piłkarze zagrają u siebie z Polonią Słubice, w 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W ostatnim sparingu przed kolejnym sezonem w klasie okręgowej Promień pewnie pokonał w Bobrowicach tamtejszą drużynę Bóbr 4:0. Dwa gole dla żaran zdobył Marek Wolak, po jednej bramce dołożyli: Rafał Rogalski i Łukasz Świdkiewicz. Mecz był jednostronnym pojedynkiem. Od początku dominowali w nim goście, a wynik 4:0 to był najniższy wymiar kary dla bobrowiczan.  

A już w sobotę, 18 lipca, podopieczni Łukasza Czyżyka zagrają mecz 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Ich rywalem na stadionie przy ul. Zwycięzców będzie Polonia Słubice. Początek spotkania w Żarach zaplanowano na godz. 18.00.

– Oczywiście, w Pucharze Polski walczymy o zwycięstwo i awans do kolejnej rundy. Mimo wszystko, liga jest dla nas priorytetem i mecz pucharowy potraktujemy szkoleniowo, bardziej jako kolejny punkt przygotowań do zbliżającego się sezonu w okręgówce – mówi Ł. Czyżyk. –  W tym roku awans do IV ligi to dla nas najważniejszy cel.

Przypomnijmy, w przedwcześnie zakończonym przez pandemię poprzednim sezonie, Promieniowi zabrakło zaledwie punktu do awansu. W przerwie spowodowanej COVID-em, działaczom udało się utrzymać skład z poprzedniego sezonu. Do zespołu dołączył obrońca Mariusz Hanclich, ostatnio grający w jednej z niemieckich drużyn regionalnych. Wydaje się, że Promień jest faworytem okręgówki i ligę chce zacząć z przytupem, od pewnego zwycięstwa.  Sezon żaranie zainaugurują już 25 lipca meczem w Siedlisku, z tamtejszym GKS-em.

Napisz komentarz »