REKLAMA

Sport

Oby w lidze było lepiej

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze przegrali swoje wszystkie sparingi, ale nie grali w optymalnym składzie. W najbliższą niedzielę, 19 lipca, zagrają mecz 1/8 Pucharu Polski z Tęczą Krosno Odrzańskie.

W minioną sobotę, 11 lipca, Czarni ulegli 1:2 Piastowi Wykroty. Jedynego gola dla żaganian zdobył Wojciech Wypych.

– Sparingi rządzą się swoimi prawami. W nich wynik jest drugorzędną sprawą. We wszystkich meczach kontrolnych graliśmy różnymi ustawieniami i składami. Szansę otrzymali wszyscy zawodnicy – mówi trener Czarnych, Sebastian Horodyski. – W meczu z Piastem tylko pierwsza połowa wyglądała w wykonaniu moich podopiecznych tak, jak tego oczekiwałem. Jest jeszcze trochę mankamentów do poprawki, ale myślę, że na ligę będziemy w dużo lepszej formie.

W ostatnim sparingu nie grał m.in. Marcin Jankowski, który nadal leczy uraz mięśnia. Horodyski zapewnia, że być może na ligę będzie już gotowy do gry. Przypomnijmy, sezon IV ligi rusza 25 lipca. Pierwszy mecz Czarni zagrają w Skwierzynie, z tamtejszą Pogonią. Tydzień wcześniej, już w najbliższą niedzielę 19 lipca, Czarnych czeka pucharowy pojedynek z Tęczą Krosno Odrzańskie. Początek meczu na stadionie przy ul. Karpińskiego – godz. 12.00.

– Chcemy wypaść jak najlepiej w pucharowym pojedynku, ale priorytetem jest dla nas IV liga ,w której planujemy powalczyć o środek tabeli – dodaje Horodyski.

Po kilku latach gry na Arenie, Czarni wrócili w nowym sezonie na stary stadion przy ul. Karpińskiego, który w ostatnich tygodniach przeszedł renowację. Odnowy doczekała się zarówno murawa, klubowy budynek, kasa biletowa, brama stadionowa, jak i częściowo – ogrodzenie boiska. Żagańscy piłkarze będą grać pod szyldem stowarzyszenia MKS Czarni Żagań 1957, które przejęło od Uczniowskiego Klubu Sportowego wszystkie drużyny piłkarskie. 

Napisz komentarz »