REKLAMA

Sport

Piast mocno osłabiony

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Bez kilku podstawowych zawodników, w tym swojej największej strzelby – Emmanuela Ohagwu – przystąpi do nadchodzącego sezonu w IV lidze Piast Iłowa.

Nigeryjski napastnik zdecydował się na grę w ŁKS-ie Łęknica. Ale to nie koniec ubytków w linii ataku iłowskiej drużyny. Piasta opuścił również Kamil Tutak, który postanowił grać w Delcie Sieniawa Żarska. Zespół opuścił również filar obrony, Andrzej Bagiński, który odszedł do Victorii Ruszów.  Nadal nie wiadomo, czy w defensywie zagrał kolejny czołowy zawodnik Piasta, Maciej Koseła. Wcześniej szeregi Piasta opuścił Denis Matuszewski.

 – Strat jest więcej niż zysków, dlatego naszym celem w nadchodzącym sezonie będzie gra o utrzymanie się w IV lidze. Będzie ciężko, ale nie składamy broni – mówi kapitan drużyny z Iłowej, Mateusz Góral.

W ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu Piast rozegrał trzy sparingi. Najpierw uległ Victorii Ruszów 2:5 (Wojciech Dąbrowski, zawodnik testowany) i wygrał z Łużycami Lubań 3:0 (Radosław Żebrowski, Mykola Chernyshenko, Kamil Tutak) oraz Sprotavią Szprotawa 1:0 (w piątek, 10 lipca). W tym ostatnim spotkaniu kontrolnym jedynego gola zdobył Wojciech Dąbrowski. W drużynie z Iłowej testowanych było dwóch stoperów oraz kolejny napastnik pochodzenia nigeryjskiego.

A już w najbliższą sobotę, 18 lipca, o godz. 18.00, Piast zagra mecz 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Jego rywalem na stadionie przy ul. Piaskowej będzie Carina Gubin. Tydzień później iłowianie zainaugurują rozgrywki w IV lidze. Ich pierwszym rywalem na stadionie przy ul. Piaskowej będzie drużyna Dęba Przybyszów.

Napisz komentarz »