REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zaopiekuj się mną

Opublikowano 17 lipca 2020, autor: jb

Żarskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt jest otwarte dla wolontariuszy i osób, które adoptować psa lub koa, jednak ze względu na epidemię, działa na nowych zasadach.

– Aby wejść na teren schroniska , trzeba przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa, mieć maseczkę i rękawiczki – informuje Katarzyna Łach ze schroniska. – Na terenie schroniska jednocześnie, nie licząc pracowników, mogą przebywać tylko dwie osoby i muszą być pełnoletnie. Dotyczy to zarówno osób chcących adoptować pieska, jak i wolontariuszy, którzy przychodzą wyprowadzać psy. Zwierzęta na spacery także będą wydawane tylko osobom pełnoletnim. Przed wejściem do części administracyjnej trzeba dodatkowo się dezynfekować – wyjaśnia K. Łach.

Wyprowadzą Ci psa

Schronisko nadal oferuje pomoc w wyprowadzaniu psów osobom, które nie mogą tego robić ze względu na chorobę, wiek czy kwarantannę. Osoby, które chciałby wyprowadzać psy lub przygarnąć takie pieski na kilka dni, kiedy ich właściciele są na kwarantannie lub są osobami starszymi i zwyczajnie boją się teraz spacerować ze swoimi pupilami ze względu na zdrowie, mogą kontaktować się ze schroniskiem za pomocą Facebooka, lub pod numerem telefonu 68 444 71 47. Podobnie osoby, które takiej pomocy potrzebują. Schronisko będzie kontaktować ze sobą takie osoby.

Napisz komentarz »