REKLAMA

Samorząd

Fucha dla pułkownika

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: Piotr Piotrowski

Były dowódca 11. Batalionu Dowodzenia dostał fuchę w żagańskim Urzędzie Miasta.

Ppłk Dariusz Lesiuk długo nie cieszył się odpoczynkiem po odejściu w lutym na emeryturę, po 33 latach służby w batalionie. Dwa miesiące później dostał pracę w komórce zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta.

Do redakcji w tej sprawie napisał czytelnik, oburzony zatrudnieniem emeryta w Ratuszu.

– „Pan Lesiuk nie przechodził żadnych kwalifikacji, został przyjęty bez konkursu, zajmując miejsce młodym – wytyka w liście. I pyta: – „Gdzie jest transparentność i przejrzystość w polityce kadrowej, panie Burmistrzu?”

Burmistrz Andrzej Katarzyniec tłumaczy, że w marcu, gdy rozpętała się na dobre pandemia, potrzebował osoby do zarządzania kryzysowego.

– Ze względu na problemy zdrowotne dotychczas pełniącego te zadania urzędnika, zatrudniliśmy na umowę zlecenie pana Lesiuka – mówi. – Musieliśmy mieć osobę do zadań, jakie wyznaczył nam wojewoda w czasach pandemii – zarządzania miejscami wyznaczonymi do odbycia kwarantanny na terenie miasta, współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i służbami wojewody. To bardzo dobry oficer i zarazem specjalista od tego typu spraw, z racji doświadczenia, jakie nabył w wojsku. Bardzo nam się przydał w czasach najgorszego okresu pandemii.

Jak ustaliliśmy, praca Lesiuka na zlecenie kończy się 31 lipca. Burmistrz nie zamierza jednak ogłaszać konkursu na to stanowisko.

– Doszliśmy do wniosku, że sprawami zarządzania kryzysowego zajmie się inny urzędnik, w ramach przesunięcia służbowego – dodaje Katarzyniec.

Napisz komentarz »