REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Remonty po żarsku

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: Norbert Królik

Nieprzemyślany – to bardzo łagodne słowo na określenie remontu ulicy Zielonogórskiej w Żarach. Kierowcy mówią o nim bardziej dosadnie.

Żarscy urzędnicy na czele z Danutą Madej, burmistrzem miasta za nic mają głosy mieszkańców, którzy skarżą się na objazdy związane z przebudową ulicy Zielonogórskiej. Kierowcy, którzy codziennie muszą nadrabiać kilometry przez remont zwracali się do Urzędu za pośrednictwem radnych, żeby na czas przebudowy ronda otworzyć 100-metrowy odcinek ulicy Poznańskiej, który umożliwiłby przejazd z al. Jana Pawła II w kierunku wylotu na Zieloną Górę. Urzędnicy nie chcą się na to zgodzić argumentując to względami bezpieczeństwa spacerujących po parku.

Jak w strefie zamieszkania

– Można przecież wprowadzić tam ograniczenia jak w strefie zamieszkania, gdzie piesi mają pierwszeństwo, a dopuszczalna prędkość to 20 km/h – mówi Edyta Gajda, która razem z Joanną Werstler-Wojtaszek złożyła w tym temacie interpelację do pani burmistrz. Odpowiedzi radne jeszcze nie dostały, ale wskazują, że część kierowców i tak omija zakaz i z dużą prędkością przejeżdża zamknięty odcinek, żeby nie zostać zatrzymanym i w ten sposób powodują największe zagrożenie.

Bez pozwolenia

Problemy i opóźnienia w przebudowie ulicy Zielonogórskiej związane są również z brakiem zgody na wycinkę drzew znajdujących się w pobliżu remontowanego odcinka. Urzędnicy ciągle jej nie otrzymali, choć zapewniają, że to kwestia kilku dni. Obecnie na placu budowy prawie nic się nie dzieje, a termin zakończenia remontu już obsunął się na listopad.

Prowizorka

Większość kierowców omijających remont ul. Zielonogórskiej jeździ obecnie ulicą Drzymały. To spowodowało, że na tej wąskiej i nieprzystosowanej do takiego ruchu ulicy zaczęły pojawiać się dziury i wybrzuszenia. Po tym jak dziury zostały zasypane szlaką widać, że urzędnicy po raz kolejny wybrali prowizorkę, zamiast dobrze zaplanowanej roboty.

komentarz »
  1. Olo 16 lipca 2020 10:37 - Odpowiedź

    To jest sprawa jak wiele innych do sprawdzenia przez NIK oraz CBA w trybie pilnym. Może to być celowe działanie na szkodę miasta i mieszkańców przez urzędników.
    Wyborcy odwdzięczą się w następnych wyborach swoimi głosami dla konkurencji obecnej władzy.

Napisz komentarz »