REKLAMA

Polityka

Kto teraz rządzi?

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: Patryk Świtek

Topnieje władza marszałek Elżbiety Polak. Jej ekipa właśnie straciła większość w Sejmiku Województwa Lubuskiego. Kto teraz rządzi? Pytamy radnych wojewódzkich z powiatów żarskiego i żagańskiego.

Lipcowe obrady Sejmiku zaczęły się małą sensacją. Przewodnicząca Wioleta Hareźlak oświadczyła, że do klubu Samorządowe Lubuskie wstąpił Edward Fedko. Dotychczas należał on do klubu Koalicji Obywatelskiej (KO), ale przed sesją złożył rezygnację. To ważny transfer, bo oznacza, że koalicja rządząca (PO, PSL i SLD) straciła większość w Sejmiku. Ma tylko 14 z 30 radnych. Jeśli PiS, który ma 9 radnych, dogada się z klubem Bezpartyjni Samorządowcy (3 radnych) i Samorządowe Lubuskie (4 radnych), będzie mógł zablokować każdą uchwałę.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 771

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »