REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Spadł z rusztowania

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: bj

Upadł ze stojącego przy jednopiętrowym budynku rusztowania. Roztrzaskał sobie głowę o betonowy słupek. W ciężkim stanie do szpitala w Zielonej Górze zabrał go helikopter.

Do poważnego wypadku doszło w czwartkowe (2.07.) popołudnie na budowie przy ul. Czerwonego Krzyża w Żarach. 38-letni pracownik w stanie realnego zagrożenia życia został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze. Sprawę bada policja i Państwowa Inspekcja Pracy.

– Otrzymaliśmy wezwanie do mężczyzny po upadku z rusztowania. Zostaliśmy powiadomieni, że upadając, rozbił sobie głowę o betonowy słupek. Z ciężkim urazem czaszkowo-mózgowym został przetransportowany śmigłowcem do Zielonej Górze – informuje Ryszard Smyk, szef żarskiego pogotowia.

Państwowa Inspekcja Pracy udziela wyłącznie lakonicznych informacji.

– Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia bada przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze. Współpracuje z policją. O ustaleniach będziemy mogli poinformować po zakończeniu postępowania – mówi Jerzy Łaboński, okręgowy inspektor pracy.

Sprawdzają, kto narażał pracowników

– Policjanci byli na miejscu. Zebrali niezbędne informacje, w tej chwili toczy się postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązku zapewnienia bezpiecznych warunków pracy i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Lekarze wciąż są ostrożni w rokowaniach.

– Pacjent najpierw znalazł się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie okazało się, że niezbędna jest operacja. Przebywał potem na oddziale intensywnej opieki medycznej. Obecnie leży na oddziale chirurgii. Jego stan lekarze określają jako średnio ciężki – informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szpitala.

Napisz komentarz »