REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Kunice się sypią

Opublikowano 10 lipca 2020, autor: Norbert Królik

Niedbalstwo burmistrza i urzędników doprowadziło do tego, że mieszkańcy ul. Westerplatte w Żarach nie mogą przejść z jednego końca ulicy na drugi. Most nad torami grozi zawaleniem i został całkowicie zamknięty dla ruchu.

O potrzebie remontu mostu mieszkańcy i radni z Kunic alarmowali władze od wielu lat. Wydano nawet publiczne pieniądze na zrobienie projektu. Co z tego, jak na remont Danuta Madej, burmistrz Żar, pieniędzy już nie znalazła. Wolała wydawać grube miliony na remonty parków czy ulic takich jak ul. Zielonogórska, które remontu nie wymagały.

– Od wielu lat prosimy o remont tego mostu. Danuta Madej, jak tylko została burmistrzem, obiecała, że go wyremontuje. Rządzi miastem już prawie 6 lat i nic nie zrobiła. Przez niedbalstwo doprowadziła do tego, że most trzeba było zamknąć – żali się Piotr Czerwiński, radny miejski.

Muszą nadrabiać półtora kilometra

Do tej pory przejście z jednego końca ulicy Westerplatte na drugi zajmowało około 5 minut. Po zamknięciu mostu dojście do tego samego miejsca zajmuje ponad 20 minut. Teraz mieszkańcy ulicy Westerplatte muszą nadrabiać półtora kilometra żeby dojść np. z bloków po jednej stronie mostu do placu zabaw znajdującego się po drugiej stronie.

– Burmistrz nie myśli o mieszkańcach Kunic. Ciekawe czy tak by ignorowała ten problem, jakby tutaj mieszkała. Ten most jest nam potrzebny. Tędy chodzą ludzie do pracy i dzieci do szkoły. To skandal, że nie został na czas wyremontowany – mówi Jan Olszewski, mieszkaniec ul. Westerplatte.

– Zrobiliśmy ekspertyzę i okazało się, że most jest w tak złym stanie, że nawet chodzenie po nim pieszo jest niebezpieczne, dlatego musieliśmy go zamknąć – tłumaczy Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta.

Nie potrafi jednak powiedzieć, jakie działania podejmie burmistrz i skąd weźmie na to pieniądze, żeby naprawić zaniedbania.

Napisz komentarz »